Tymczasowy areszt dla polskiego kierowcy ciężarówki to dopiero początek kary

Polski kierowca przemyt papierosów

Nielegalny towar wjechał do Polski z Litwy na naczepie samochodu ciężarowego, kierowcą był 39-letni Polak.

 

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG i KAS z Białegostoku, w ramach wspólnych działań na drodze S8 w gminie Wasilków (powiat białostocki), wytypowali do kontroli tira na polskich numerach rejestracyjnych.

W naczepie, za kilkoma paletami z drewnem, w kartonowych pudłach znajdowały się ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sumie funkcjonariusze SG i KAS ujawnili blisko 700 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalny towar wjechał do Polski z Litwy.

Wobec kierowcy ciężarówki zostało wszczęte śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Mężczyzna, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przemyt grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: Podlaski Oddział SG

 

Przeczytaj też:
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy

Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.

Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód

Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.

Na trzysta ciężarówek tylko jedna zatrzymana. Wspólna akcja ITD i niemieckiej policji

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii.

Lepiej bez karty, czy wykroczenia z kartą?

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność.

Dynamiczne kontrole ciężarówek na A4

W ubiegłą środę na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do miejscowości Kąty Wrocławskie, a zjazdem do Strzegomia, przeprowadzono akcję dynamicznych kontroli kierowców samochodów ciężarowych.

Antena DSRC - co oznacza dla kierowców ciężarówek?

W dniu 14 lutego br. zachodniopomorscy inspektorzy na autostradzie A6 przeprowadzali kontrole drogowe z użyciem anteny DSRC.

Skradzione zestawy ciężarowe na Dolnym Śląsku

W dniu 8 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD patrolując ulice Kłodzka zatrzymali do kontroli dwa zestawy ciężarowe, co do których mieli podejrzenie, iż mogą być przedmiotem przestępstwa.

Bus bez ładunku ważył więcej, niż jego dopuszczalna masa całkowita

Solidny ciężarowy Mercedes-Benz Vario z czterolitrowym silnikiem Diesla został zarejestrowany z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.

Ciężarówka jadąca pod prąd wywołuje panikę wśród kierowców

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ulicy w Wiedniu. Kierowca jadący pod prąd spowodował zamieszanie w porannym ruchu.

Wyszukiwarka

Informacje