Ukraina upomni się o swoich obywateli - chodzi m.in. o kierowców ciężarówek

Ukraina Kierowcy ciężarówek

Zgodnie z projektem Rady Najwyższej Ukrainy, który dotyczy zmian w kodeksie karnym i ustawy o stanie wojennym, przewiduje się, że mężczyźni w wieku poborowym będą musieli powrócić do kraju bronić ojczyzny.

 

Chodzi o projekt nr 7265 z 8 kwietnia br. gdzie, podczas mobilizacji, poborowi do służby wojskowej zobowiązani są nie później, niż 15 dni od wprowadzenia stanu wojennego, powrócić na Ukrainę. W Kodeksie Karnym pojawił się artykuł, mówiący, że osoba, która nie wróci jest zagrożona karą pozbawienia wolności na okres od 5 do 10 lat. Obywatele z Ukrainy, którzy aktualnie pracują i pozostają za granicą Ukrainy, będą musieli się określić, gdzie chcą dalej żyć. Wiąże się to z podjęciem decyzji o długotrwałym osiedleniu bez możliwości powrotu do kraju.

Czy planowane wprowadzenie nowego przepisu może dotknąć kierowców transportu międzynarodowego? Zapewne tak. Od początku wojny, bronić ojczyzny, wyjechało ok. 15% Ukraińców. Pozostaje zatem pytanie, jak nowa ustawa, wpłynie na decyzje życiowe, związane z emigracją zarobkową, kolejnych kierowców ciężarówek z Ukrainy.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Powiększa się sieć siłowni Truckers GYM

W dniu 9 sierpnia br. na terenie SVG Autohof Merenberg (Niemcy) otwarta zostanie kolejna siłownia Truckers Gym. Będzie to 109 tego typu obiekt w Europie i 24 na terenie Niemiec.

Wygraj zaproszenie na wyjątkowe szkolenie Textar

Textar Brake Clinic pozwala m.in. poznać wpływ błędów montażowych na funkcjonowanie układu hamulcowego.

Warszawa bez zakazów jazdy dla ciężarówek

Do 30 września S2 w Warszawie bez ograniczeń czasowych dla ciężarówek.

Kierowcy ciężarówek z Ukrainy bez powtórnych egzaminów

Komisja Europejska w Brukseli zdecydowała, że ​​prawa jazdy zawodowych kierowców z Ukrainy będą również uznawane bez wymiany lub nowego egzaminu na prawo jazdy.

Działania DYSTANS na podwrocławskim odcinku A4

W środę 13 lipca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili kolejne działania pod kryptonimem "Dystans".

Kolejna sieć stacji benzynowych z rabatem 30 groszy dla kierowców

Sieć stacji paliw MOYA wprowadza wyjątkową wakacyjną promocję na paliwo.

Blokada nocna w ciężarówkach DAF nowej generacji

Firma DAF wprowadza zmodernizowaną blokadę DAF Night Lock dla serii ciężarówek DAF nowej generacji. Blokada Night Lock może być dostarczona w każdym nowym XF, XG i XG⁺ i jest również dostępna, jako rozwiązanie modernizacyjne u wszystkich oficjalnych dealerów DAF.

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wyszukiwarka

Informacje