Samochody jak kostki lodu

Statek transportowy

Kilkadziesiąt samochodów, pokrytych grubą warstwą lodu, zostało rozładowanych ze statku, który 27 grudnia przybył do Władywostoku z Japonii.

 

Oprócz samochodów cały pokład i nadbudówki statku towarowego Sun Rio były pokryte lodem. Kilkucentymetrowy lód całkowicie zablokował drzwi i koła nowych samochodów. Dopóki nie zostanie usunięty, autami nie da się nic zrobić. Wszystko trzeba robić przy pomocy dźwigów.

Lokalne media komentują sytuacje pogodową - jest grudzień, w morzu są silne fale i wiatr. Woda rozpryskuje się na pokładzie, zamienia się w lodową skorupę. W tym roku wiatry są znacznie silniejsze niż zwykle. Według IA PrimaMedia na samochodach narosła gęsta skorupa lodu z powodu nienormalnie niskich temperatur na wodach Morza Japońskiego.

To co może robić wrażenie na czytelnikach lub przyszłych użytkownikach samochodów, nie dziwi marynarzy. Pracownicy Green Corner potwierdzają, że zimą samochody często przyjeżdżają w takim stanie. Przed rozładunkiem marynarze zwykle usuwają lód.

Statek do przewozu ładunków suchych jest własnością firmy Duwon Shipping Co Ltd, zarejestrowanej w Republice Korei.

Info: newsvl.ru

Przeczytaj też:
Przedsiębiorcy wybierając firmowe auta, patrzą przede wszystkim na cenę zakupu

Cena jest obecnie głównym kryterium decydującym o wyborze samochodów w firmach z sektora MŚP - wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A.

Ekonomia współdzielenia w przedsiębiorstwach. Czy należy zmienić myślenie?

Co czwarta firma chce dzielić się swoimi maszynami, autami a nawet pracownikami z innymi firmami. Świat idzie w kierunku używania, a nie posiadania, i przedsiębiorcy z sektora MŚP chcą się w ten trend wpisać.

Mocna konkurencja na rynku transportowym - jak sobie skutecznie z nią radzić?

Pomimo wielu przeciwności, z którymi muszą się borykać branża TSL, można zaobserwować, że wolumen przewozów u polskich przewoźników systematycznie wzrasta.

Ubezpieczenia OC i AC w 2022 roku - jakie zmiany?

Nie jest wykluczone, że drożejące samochody, części do nich i usługi serwisowe wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w 2022 roku. Ale także wraz ze wzrostem płacy minimalnej, w przyszłym roku, urosną także kary za brak obowiązkowego OC.

Badanie Verizon Connect

Nikogo nie trzeba już przekonywać, że dzięki telematyce organizacja pracy jest bardziej wydajna i łatwiejsza. Firmy odnotowują również zmniejszenie liczby wypadków, a 52% – obniżenie kosztów paliwa.

Transport obciążony ponad normę - do udźwignięcia już 1,2 mld zł zobowiązań

Według danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, w pandemii długi firm transportowych wzrosły o 27% i obecnie przekraczają już 1,2 mld zł.

Przedsiębiorcy ustawiają się w kolejkach do firm leasingowych, żeby jeszcze w tym roku rozliczyć leasing. Dlaczego?

Jak szybko zmienić leasing na kredyt samochodowy - podpowiadamy...

Według GUS inflacja w transporcie rekordowa!

Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i gwiazdka oznaczają sezon zakupów prezentów, które trzeba dowieść do magazynów i sklepów. Tzw. wysoki sezon w branży transportowej i duże zapotrzebowanie na te usługi wpływają na wzrost cen.

Mercedes-Benz Uptime – z pomocą firmom transportowym

Coraz większa konkurencja na rynku transportowym sprawia, ze firmy muszą stosować rozwiązania, które obniżą im koszty funkcjonowania i sprawią, że usługa będzie wykonana zawsze na czas.

Wyszukiwarka

Informacje