MEGA rozpoczyna współpracę z MHS II

Naczepy MEGA Nysa

MEGA Sp. z o.o. - producent pojazdów użytkowych, rozpoczęła w minionym roku współpracę z firmą MHS II ze Świebodzina w zakresie montażu pneumatycznych systemów wyładowczych.

 

Porozumienie pozwoliło wejść firmie MEGA na rynek specjalistycznych pojazdów do przewozu pasz czy nawozów, gdzie naczepy z systemem wywrotu produkowane w Nysie mogą zastąpić silosy drogowe.
Początkowo współpraca obejmowała montaż niemieckiego systemu Heitlinga. Z czasem oferta została poszerzona o opracowany w firmie MHS II autorski system pneumatycznego rozładunku JK-3, przewyższający parametrami technicznymi "wydmuch" oferowany przez niemieckiego dostawcę. Oba systemy umożliwiają szybki i efektywny rozładunek do silosów lub magazynów oddalonych od miejsca postoju pojazdu.

- Naczepy wyposażone w system pneumatycznego rozładunku nie tracą swojej standardowej funkcji wysypu przewożonych materiałów poprzez kiprowanie, mogą również nadal transportować palety. Pojazdy takie można zapełniać od góry za pomocą ładowarki czy zsypu, nie wymagają one dozoru TDT, gdyż nie są zbiornikami, a ponadto ich cena jest o blisko połowę mniejsza od ceny silosu renomowanej firmy - mówi dyrektor sprzedaży MHS II Jacek Krzywy.

- Pojazdem najczęściej wyposażanym w jeden z wyżej wymienionych systemów jest nasza flagowa i najbardziej uniwersalna naczepa wywrotka MEGA Light 3. Dzięki zastosowaniu krzemowo-magnezowych stopów aluminium do budowy skrzyni oraz wysokowytrzymałościowych stali z gatunku MC700 do produkcji ramy należy ona do grupy najlżejszych, a zarazem trwałych pojazdów w swojej klasie. Masa całkowita pojazdu wraz z systemem to niespełna 6700 kg przy kubaturze 50 m3 – mówi Michał Brodziński, dyrektor sieci sprzedaży MEGA sp. z o.o.

- Rok 2020, pomimo iż wprowadził nas wszystkich w stan niepewności i zagrożenia, dał nam również czas na dalsze działania w kierunku poznawania oczekiwań klientów i podążanie drogą ich realizacji. Dotyczy to szczególnie obszaru rozwoju technologicznego, oferty dodatkowej czy projektów specjalnych – dodaje Michał Brodziński.

MEGA sp. z o.o. zajmuje się produkcją naczep, przyczep i zabudów do samochodów ciężarowych, przeznaczonych głównie do transportu płodów rolnych, zboża, palet, materiałów budowlanych, w tym piasku, kruszyw o różnych gabarytach, kamieni, złomu i drewna. Świadczy również usługi wynajmu oraz usługi serwisowe. W 2017 roku producent z Nysy zyskał inwestora branżowego – francuską grupę Benalu, która jest jednym ze światowych liderów segmentu pojazdów użytkowych. W skład grupy obok Benalu i firmy MEGA wchodzą obecnie Bennes Marrel i Maisonneuve. Zakłady produkcyjne funkcjonują w Liévin, Andrézieux-Bouthéon, Cérences i Nysie.

 

Przeczytaj też:
Od marca Krone wyposaża swoje naczepy w nową tylną belkę przeciwnajazdową

Dzięki zupełnie nowej konstrukcji belka ma zapewnić znacznie lepszą ochronę uczestników ruchu drogowego w razie najechania na zestaw od tyłu.

 

Krone Trusted - nowa marka producenta naczep

Od lutego 2021 r. liczba użytkowników sklepu z częściami zamiennymi firmy Krone osiągnęła wynik 10 000.

 

Styczniowy wzrost sprzedaży naczep

Rynek naczep odbudowuje się czwarty miesiąc z rzędu. W ich grupie odnotowano wzrost rejestracji o 25,0% w porównaniu r/r do 1405 szt., a ich udział w rynku zwiększył się do 23,6% wobec 20,7% zajmowanych rok wcześniej.

 

Krone Mobility - firma Krone podpisała umowę z EBTS

Każdy przewoźnik zna sytuację: kierowca zgłasza awarię, pojazd utknął. Wtedy potrzebna jest szybka i kompetentna pomoc.

 

Naczepy Krone z dodatkowym miejscem na trzy palety

W nowym roku firma Krone rozpoczęła wydawanie nowych pojazdów.

Naczepy EcoGeneration - nowa propozycja Schmitz Cargobull dla transportu

Nowe podejście do zrównoważonego rozwoju - to motto nowej koncepcji pojazdu EcoGeneration firmy Schmitz Cargobull.

 

Grupa Krone podsumowała ubiegły rok

W ostatnim roku obrotowym Grupa Krone osiągnęła obroty w wysokości 1,9 miliarda euro (rok wcześniej około 2,2 miliarda euro). Ten rok, ze względu na Covid-19 był nieco gorszy, jednak nienajgorszy.

 

Naczepy - spektakularny wzrost sprzedaży

Tempo wzrostu wyniosło 50,3%, i było ponad dwukrotnie wyższe niż w listopadzie (+25,9% r/r.).

 

Aberg zadba o obsługę posprzedażową wszystkich klientów Grupy Wielton

Grupa Wielton, jeden z większych obecnie graczy na rynku przyczep, naczep i zabudów samochodów ciężarowych podjęła decyzję o wprowadzeniu nowej strategii obsługi posprzedażowej we wszystkich spółkach i rynkach prowadzonej działalności.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL