Wybuch fajerwerków w ciężarówce - jedna osoba ginie

Pożar ciężarówki z fajerwerkami

Komenda policji Dolnej Frankonii poinformowała, że w sobotę 12 grudnia 2020 r. około godziny 15:30, że autostrada A3 w pobliżu Würzburga zapaliła się ciężarówka.

 

Ciężarówka miała załadowane fajerwerki. Ładunek eksplodował, a ciągnik siodłowy i naczepa całkowicie spłonęły. W wypadku na autostradzie zginęła osoba. Dwie inne osoby, które znajdowały się w innym samochodzie, który również się zapalił, odniosły poważne obrażenia i zostały przewiezione do szpitala helikopterem ratowniczym. Jak poważne są obrażenia, nie jest jeszcze jasne. Kilka innych osób zostało lekko rannych.

Była to słowacka ciężarówka. Kierowca ciężarówki miał jednak dużo szczęścia. 50-letni mężczyzna odniósł jedynie niewielkie obrażenia. Śmierć poniosła natomiast osoba jadąca bezpośrednio za naczepą.

Pożar spowodował powstanie ogromnego ciepła, które wypaliło nawierzchnię drogi w obu kierunkach na A3. Prace remontowe w kierunku Norymbergi zapewne spowodowały ogromne utrudnienia w ruchu.

 

 

Przeczytaj też:
Polska ciężarówka zatrzymana w Czechach

Ciężarówka w stanie totalnego rozkładu została zatrzymana w Czechach. Kierowca wracał z Turcji.

 

Osiem grzechów głównych kierowców ciężarówek. Zadbaj o swoje zdrowie

Dyrektywa Unii Europejskiej 2014/85 / UE jest swoistym ostrzeżeniem dla kierowców ciężarówek. Została stworzona w celu ograniczenia wypadków spowodowanych przez niezdrowy tryb życia.

Naczepa z ciężarówką w środku

Wydaje się, że kontrolujących ciężarówki funkcjonariuszy policji nic już nie jest w stanie zaskoczyć.

 

Niecodzienny wypadek na A8

W dniu 7 stycznia doszło do spektakularnego wypadku na autostradzie A8, tuż przed zjazdem Bad Aibling.

 

Ciężarówki o nacisku osi 11,5 ton - na drogach bez zezwoleń

Pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton będą mogły jeździć po drogach publicznych bez zezwoleń.

 

Kierowca ciężarówki - posiłek w kabinie czy w restauracji?

Jeśli kierowca zawodowy,. w trasie, chce skorzystać z restauracji hotelowej musi być gościem hotelowym zameldowanym przynajmniej na dobę hotelową.

 

Karta drogowa – kto jej używa i czy powinien?

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

 

Gwardia Cywilna ratuje polską ciężarówkę uwięzioną przez dwa dni w śniegu

W ostatni piątek ciężarówka z Polski ugrzęzła w śniegu na drodze między Ponferrada i Astorga, na wysokości Foncebadón (Hiszpania). Kierowca czekał na pomoc do niedzieli.

Ciężarówka taranuje pięć mostów na drodze do Hamburga

Kierowca ciężarówki na A23 najwyraźniej nie docenił wysokości swojego pojazdu. Rezultat to pięć uszkodzonych mostów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL