Gwardia Cywilna ratuje polską ciężarówkę uwięzioną przez dwa dni w śniegu

Ciężarówka śnieg

W ostatni piątek ciężarówka z Polski ugrzęzła w śniegu na drodze między Ponferrada i Astorga, na wysokości Foncebadón (Hiszpania). Kierowca czekał na pomoc do niedzieli.

 

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że unieruchomiony pojazd blokuje drogę. Ciężarówka stanęła z powodu obfitych opadów śniegu w nocy. Początkowo ciężarówkę ściągnięto z jezdni na bezpieczny, utwardzony boczny pas drogi i wznowiono ruch samochodów .

W oczekiwaniu na możliwość kontynuowania dalszej jazdy kierowcy zaproponowano pobyt w hotelu lub zapewnienie wyżywienia. Kierowca zdecydował się jednak na pozostanie w kabinie ciężarówki, miał wystarczającą ilość paliwa do ogrzewania i wystarczający zapas jedzenia.

W sobotę po południu rozpoczęto usuwanie śniegu. Chodziło o stworzenie czystego miejsca tak, aby kierowca ciężarówki mógł bezpiecznie zawrócić swój zestaw. Kontynuowanie podróży, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, okazało sie niemożliwe.

W niedzielę prace zostały ukończone i pozwolono ciężarówce na zmianę kierunku Astorgi.

 

 

Przeczytaj też:
Naczepa z ciężarówką w środku

Wydaje się, że kontrolujących ciężarówki funkcjonariuszy policji nic już nie jest w stanie zaskoczyć.

 

Niecodzienny wypadek na A8

W dniu 7 stycznia doszło do spektakularnego wypadku na autostradzie A8, tuż przed zjazdem Bad Aibling.

 

Ciężarówki o nacisku osi 11,5 ton - na drogach bez zezwoleń

Pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton będą mogły jeździć po drogach publicznych bez zezwoleń.

 

Kierowca ciężarówki - posiłek w kabinie czy w restauracji?

Jeśli kierowca zawodowy,. w trasie, chce skorzystać z restauracji hotelowej musi być gościem hotelowym zameldowanym przynajmniej na dobę hotelową.

 

Karta drogowa – kto jej używa i czy powinien?

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

 

Wybuch fajerwerków w ciężarówce - jedna osoba ginie

Komenda policji Dolnej Frankonii poinformowała, że w sobotę 12 grudnia 2020 r. około godziny 15:30, że autostrada A3 w pobliżu Würzburga zapaliła się ciężarówka.

 

Ciężarówka taranuje pięć mostów na drodze do Hamburga

Kierowca ciężarówki na A23 najwyraźniej nie docenił wysokości swojego pojazdu. Rezultat to pięć uszkodzonych mostów.

 

40-tonowa ciężarówka uderza w filar wiaduktu. Kierowca ginie na miejscu

W środę około godziny 14, z niewyjaśnionych przyczyn, ciężarówka uderzyła w filar wiaduktu. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

 

Kradziona naczepa Schmitz Cargobull zatrzymana na granicy

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, zatrzymali naczepę chmitz Cargobull z przebitymi numerami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL