ZF przedstawia: TX-FUELBOT - rozwiązanie do zarządzania paliwem flot ciężarówek

TX-FUELBOT

Dzięki TX-FUELBOT, ZF Friedrichshafen AG prezentuje unikalne, innowacyjne i predykcyjne narzędzie do zarządzania paliwem.

 

TX-FUELBOT opiera się na Big Data & Analytics i został opracowany specjalnie w celu obniżenia kosztów paliwa flot pojazdów użytkowych. TX-FUELBOT jest odpowiedni dla flot każdej wielkości i rozwiązuje jeden z ich największych czynników kosztowych - rachunek za paliwo.

Rozwiązanie zostanie wprowadzone na rynek jako część niedawno przejętej przez ZF gamy systemów zarządzania flotą WABCO pod marką Transics, ale wkrótce będzie również dostępne jako w pełni zintegrowane rozwiązanie dla oprogramowania innych firm.

TX-FUELBOT został opracowany w celu zwiększenia efektywności paliwowej floty pojazdów: rejestruje informacje z telematyki ciężarówek, z systemów planowania i tras oraz ceny paliwa z różnych europejskich sieci paliw. Rozwiązanie, które jest już dziś dostępne w gamie Transics Fleet Management Systems (FMS), ma przyczynić się do szacowanego zmniejszenia całkowitych rocznych wydatków floty pojazdów na paliwo o 21% 1 .

Korzystając z inteligencji danych i analiz predykcyjnych, TX-FUELBOT automatycznie oblicza najtańszą najbliższą stację benzynową dla kierowcy ciężarówki, na podstawie efektywności kosztowej, ale także najkrótszego objazdu, pozostałego czasu jazdy i ilości paliwa w zbiorniku. Zalecenia są wysyłane bezpośrednio do kierowcy w czasie rzeczywistym i są również dostępne dla użytkowników w zapleczu za pośrednictwem interaktywnego pulpitu nawigacyjnego.

Ponieważ nie są wymagane żadne dodatkowe inwestycje w sprzęt, TX-FUELBOT może być dostosowany do potrzeb każdej floty pojazdów. Możliwości dostosowywania są prawie niewyczerpane: preferencje dotyczące marek paliw, kart paliwowych, stacji benzynowych, a nawet konkretnych cen paliw i rabatów.

TX-FUELBOT to najnowszy wkład firmy w inteligentne zarządzanie energią w sektorze transportu. Jest to następstwo niedawnego wprowadzenia na rynek TX-ECO TM (rozwiązanie, które ocenia i stymuluje eko-wydajność kierowcy) oraz TX-FUELCOMPASS TM , które daje operatorom flot pełny przegląd zużycia paliwa.

ZF wykorzysta swoją rozległą sieć dealerską i serwisową, aby wspierać uruchomienie TX-FUELBOT od 28 września 2020 r. W całej Europie, na Bliskim Wschodzie iw Turcji.

- Z dumą prezentujemy nasze wyjątkowe rozwiązanie TX-FUELBOT. Jest to pierwsza szeroko dostępna usługa zarządzania paliwem, która automatyzuje decyzje dotyczące optymalnego tankowania. W ten sposób pomaga zrealizować oszczędności w jednym z najważniejszych wydatków na floty pojazdów na bezprecedensowym poziomie - podkreśla Peter Bal, Business Leader Digital Customer Solutions EMEA w ZF Commercial Vehicle Control Systems.

Więcej informacji: https://www.wabco-auto.com/pl-PL/Our-Solutions/Fleet-solutions/Efficiency/Big-data-solutions/TX-FUELBOT

Przeczytaj też:
Nadchodzi premia za złomowanie ciężarówek

Każdy, kto ma złomowaną starą ciężarówkę i zamiast niej kupuje ciężarówkę Euro 6, powinien na tym skorzystać.

 

Refinansowanie umów leasingowych przedsiębiorców branży transportowej - koronawirus

Na początku listopada podpisane zostało porozumienie o współpracy między PKO Leasing, a ARP Leasing w zakresie refinansowania umów leasingowych przedsiębiorców branży transportowej i autokarowej dotkniętych skutkami pandemii Covid-19.

Opłaty za przejazd autostradami dla ciężarówek będą rosnąć o wskaźnik inflacji. Nie będzie też bramek na autostradach

W 2021 r. na państwowych odcinkach dróg płatnych będzie działał jeden system poboru opłat e-Toll.

 

Do 600 tysięcy zł w kredycie decyduje obrót a nie dochód

Na polskim rynku usług transportowych dominują firmy małe, użytkujące raptem kilka zestawów ciężarowych lub samochodów dostawczych.

 

Kuehne+Nagel zaprasza na darmowe webinarium Prawo i ubezpieczenia w spedycji

Prawo i ubezpieczenia w spedycji to temat kolejnego, bezpłatnego webinarium organizowanego przez specjalistów Kuehne+Nagel.

Opłaty drogowe w Niemczech od lat nieprawidłowo obliczane

Niemieckie opłaty drogowe (Maut) od lat są obliczane nieprawidłowo, bo są zbyt wysokie.

 

PEKAES w rodzinie GEODIS. Innova Capital sprzedaje udziały w PEKAES

Spółka Innova Capital ogłosiła sprzedaż wszystkich posiadanych udziałów w firmie PEKAES, będącej operatorem logistycznym.

 

Czy Niemcy zwiększą masę pojazdów ciężarowych z 40 do 44 ton?

Projekt 21 stowarzyszeń przemysłowych i handlowych wydaje się sensowny, gdyż oprócz efektywniejszego transportu mozna znacznie ograniczyć emisję CO2, o co walczy UE.

 

Fulimpex z nowymi ciągnikami siodłowymi DAF XF

Dziesięć ciągników siodłowych DAF FTR 530 przekazano w ub. czwartek firmie Fulimpex.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL