Volvo Trucks wyprodukuje elektryczną ciężarówkę, która może jeździć bez kierowcy, także w nocy

Elektryczne Volvo Trucks

Volvo Trucks prowadzi prace nad tym projektem w Ameryce Północnej.

 

Szczegóły techniczne projektu są trzymane w tajemnicy, ale wiemy, że pierwsza elektryczna ciężarówka Volvo Trucks trafi do szerokiej sprzedaży w tym samym roku, co jej główny konkurent, Tesla Semi.

Przedstawiciele Volvo Trucks maja nadzieję, że pojawienie się tego typu jednostki transportowej odegra ważną rolę w poprawie jakości życia ludzi w dużych miastach, ze względu na minimalny poziom wytwarzanego hałasu i zerową emisję spalin, stwarzając tym samym nowe możliwości. do zarządzania logistyką.

Więcej podróży można odbywać w nocy, co prowadzi do mniejszej liczby ciężarówek na drogach, w godzinach szczytu, w ciągu dnia. Inna kwestia pozostaje wprowadzenie na drogo większych zestawów. Małe ciężarówki powinno się zastąpić długimi zastawami ciężarowymi, które mogą przewieźć więcej towarów. Rezultat: mniejsze ryzyko wypadków dzięki obecności mniejszej liczby ciężarówek w ruchu i odpowiednio niższa emisja CO2.

Najnowsza (prototypowa) elektryczna ciężarówka Volvo Trucks jest napędzana czterema silnikami elektrycznymi, których charakterystyka nie została jeszcze dokładnie określona. Ciężarówka bez przyczepy może osiągnąć prędkość 96 km/h w zaledwie 5,0 sekund. Z przyczepą, która waży nieco ponad 36 ton, możesz osiągnąć tę samą prędkość w 20 sekund.

 

Przeczytaj też:
Czy wodór stanie się paliwem przyszłości?

Niemcy widzą potencjał wykorzystania wodoru, zwłaszcza w transporcie, pokazuje aktualna ankieta przeprowadzona przez instytut badań opinii Prolytics na zlecenie Federalnego Stowarzyszenia Gospodarki Energetycznej i Wodnej BDEW.

Używane MAN TGL dostają drugie życie - jako elektryczne ciężarówki

Quantron przekształca używane pojazdy MAN TopUsed.

 

Scania bardziej elektromobilna

EVBox, holenderski specjalista w zakresie rozwiązań do ładowania, i jej spółka matka Engie, nawiązali współpracę z producentem pojazdów ciężarowych Scania.

 

Gdy w elektrycznej ciężarówce zabraknie prądu

Ze względu na długi czas ładowania mobilność e-ciężarówek w transporcie dalekobieżnym była dotychczas uważana za niepraktyczną i nieopłacalną.

 

Ciężarówka napędzana wodorem już w testach

W Düsseldorfie rozpoczyna się praktyczny test ciężarówki napędzanej ogniwami paliwowymi w miejskim ruchu dostawczym.

 

Elektryczny autobus MAN Lion’s City jeździł po polskich miastach (video) Volvo Trucks zapowiada na przyszły rok pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych

Już w przyszłym roku przewoźnicy w całej Europie będą mogli zamawiać całkowicie elektryczne wersje samochodów ciężarowych Volvo.

 

Zabudowy firmy Mega w elektrycznych ciężarówkach Volvo Trucks

Od 2040 Francja i Wielka Brytania zakazuje sprzedaży nowych samochodów zasilanych ropą naftową. Jeszcze bardziej radykalni są Holendrzy i Norwegowie, u których taki zakaz zacznie obowiązywać już w 2025 r.

 

Elektryczne Fuso Canter dla firmy DB Schenker

DB Schenker korzysta z FUSO eCanter w Berlinie od 2018 roku do przewozu przesyłek drobnicowych w centrum miasta. Kolejny kontrakt to pojazdy dla Paryża, Frankfurtu i Stuttgartu - 2019 rok.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL