Fulimpex z nowymi ciągnikami siodłowymi DAF XF

DAF Trucks Fulimpex

Dziesięć ciągników siodłowych DAF FTR 530 przekazano w ub. czwartek firmie Fulimpex.

 

W czwartek 1.10.20 na terenie oddziału DBK Gdańsk miało miejsce przekazanie 10 ciągników siodłowych FTR 530 firmie Fulimpex. To kolejna partia z całości 14 zakupionych pojazdów marki DAF i kolejny przykład zainteresowania ciągnikami siodłowymi 6x2 firmy działającej w branży TSL głównie na terenie Skandynawii.

- Nasza przygoda z DAF-em jest stosunkowo krótka, trwa od początku bieżącego roku. Wybraliśmy markę DAF ponieważ w czasie testu pojazdu demonstracyjnego DAF pozostawił wszystkich w pokonanym polu, jeśli chodzi o zużycie paliwa. Również specyfikacja techniczna - duże zbiorniki paliwa – okazała się przewagą. Przestronność kabiny odegrała też niebagatelną rolę w procesie podejmowania decyzji o wyborze marki. Również bezawaryjność DAF-a pomaga nam w efektywnym prowadzeniu biznesu. Dodatkowym atutem jest fakt, że DAF jest liderem polskiego rynku - komentuje prezes firmy Fulimpex Marcin Fulbiszewski.

Do tej pory flotę firmy Fulimpex stanowiły wyłącznie ciągniki siodłowe Renault Trucks T, których Fulimpex posiada kilkadziesiąt sztuk.

Przeczytaj też:
Pierwsze ciężarówki MAN TGX Nowej Generacji dla klienta na Łotwie

W siedzibie firmy Avar Auto, oficjalnego importera MAN Truck & Bus na Łotwie, wydano pierwsze siedem nowych samochodów ciężarowych.

 

PEKAES w rodzinie GEODIS. Innova Capital sprzedaje udziały w PEKAES

Spółka Innova Capital ogłosiła sprzedaż wszystkich posiadanych udziałów w firmie PEKAES, będącej operatorem logistycznym.

 

Czy Niemcy zwiększą masę pojazdów ciężarowych z 40 do 44 ton?

Projekt 21 stowarzyszeń przemysłowych i handlowych wydaje się sensowny, gdyż oprócz efektywniejszego transportu mozna znacznie ograniczyć emisję CO2, o co walczy UE.

 

Aplikacja DAF Connect dla kierowców zawodowych

Firma DAF Trucks wprowadza na rynek aplikację, która może zoptymalizować styl jazdy za pośrednictwem telefonu komórkowego kierowcy.

 

Jak będziemy planować transport za dwa lata i dlaczego warto się do tego przygotować

Litwa oraz Estonia już podjęły decyzję o zaskarżeniu unijnych przepisów dotyczących kierowców zawodowych.

 

Czy przedsiębiorcy wstrzymują zakupy nowych samochodów?

Niemal 25 proc. małych i średnich firm w Polsce zamierza do końca roku ograniczyć do minimum lub całkowicie wstrzymać zakup nowych samochodów.

 

Jak zagraniczne firmy transportowe ratują budżet Niemiec

Niedawno firma BAG przeprowadziła poważną kontrolę kabotażu w Niemczech.

 

Aż 35 879,80 zł odszkodowania za 42 dni przestoju pojazdu!

Liczne orzeczenia sądów powszechnych przekonują, że warto dochodzić odszkodowania za zysk utracony przez przedsiębiorcę transportowego w związku z uszkodzeniem pojazdu.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL