Rekordowe 21 000 euro grzywien podczas belgijskiej kontroli kierowców ciężarówek

Kontrole kierowców ciężarówek Belgia

Kierowcy najwyraźniej nie spodziewali się się, że w dobie coronawirusa służby kontrolne tak skrupulatnie będą sprawdzać ciężarówki.

 

Służba Ruchu Policji Voorkempen przeprowadziła w poniedziałek 12 października kampanię pod kryptonimem "transport ciężki". Inspektorzy, na motocyklach, typowali samochody ciężarowe, traktory i samochody dostawcze i kierowali je na parking, gdzie były dokładnie sprawdzane.

Podczas akcji, która zaczęła się w poniedziałek o 5:30 naliczono kary w łącznej wysokości co najmniej 21 294 euro. - To rekord! - mówi komisarz Ben Van Gils, szef Departamentu Ruchu Drogowego. - Szczególnie wcześnie rano, między 06:00 a 08:00, musieliśmy wypisać wiele wysokich mandatów.

Według Van Gilsa przyczyną tej rekordowej kwoty jest coronawirus. - Kierowcy zakładają, że nie mamy możliwości ani czasu, aby ich sprawdzić, zwłaszcza wcześnie rano.

Najwyższe mandaty zostały nałożone na kierowców przewożących zbyt ciężki ładunek. Takimi mandatami ukarano dziewięciu kierowców. Jeden kierowca musiał zapłacić za jednym zamachem 4400 euro kary, ponieważ stopień przeciążenia jego zestawu był bardzo wysoki.

Dwóch kierowców ciężarówek musiało zapłacić po 1000 euro, gdyż kontrola techniczna ich pojazdów wykazała znaczne uchybienia. Jeden z kierowców zapłacił 1198 euro za nieprzestrzeganie czasu pracy. Inny kierowca ciężarówki nie miał ważnego zezwolenia na transport i musiał zapłacić 1500 euro. Dwóch kierowców popełniło wykroczenia związane z ADR, czyli przewozowi drogowemu towarów niebezpiecznych. To naruszenie kosztowało ich 2200 euro. Były tez inne naruszenia, jak: przejazd na czerwonym świetle, jazda po drogach, na których ciężki transport był niedozwolony, jazda bez pasów.

 

Fot. Politie Voorkempen (Belgia)

 

Przeczytaj też:
Chwila nieuwagi. Przed załadunkiem trzeba zaciągnąć hamulec

Nieuwaga kierowcy ciężarówki skończyła się szkodą 200 tys. euro.

 

75 milionów dolarów odszkodowania dla kierowcy ciężarówki, który został zmuszony do jazdy w godzinach nadliczbowych

Tę astronomiczną kwotę amerykańska firma transportowa JNM Express musi zapłacić byłemu pracownikowi, ponieważ zmusiła go to do pracy w godzinach nadliczbowych, zagrażając w ten sposób jego zdrowiu.

Covidowa akcja MAN Truck dla kierowców w Rosji

MAN Truck & Bus Rosja prowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję, której głównym celem jest zwrócenie uwagi kierowców na indywidualne środki bezpieczeństwa w kontekście toczącej się walki z Covid -19.

 

Czas pracy: nie tylko za kółkiem

Każdego dnia pokonujesz ciężarówką setki, a może nawet tysiące kilometrów. Trasa stawia przed Tobą codziennie nowe wyzwania. Jako doświadczony kierowca z pewnością wiesz, że Twój czas pracy to nie tylko ten spędzony za kierownicą. Czy na pewno znasz wszystkie czynności, przy których powinieneś włączyć "młotki"?

 

Kierowca ciężarówki spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

W dniu 11 października 2020 roku około godziny 20:00, na drodze A61 w kierunku Ludwigshafen, doszło do wypadku drogowego z obrażeniami ciała.

 

Polski kierowca ciężarówki we Włoszech - 9 naruszeń - 8000 euro kary

Jest 38-latkiem z Polski, został zatrzymany w Solignano w ramach kontroli prowadzonej przez lokalną Policję.

Porzucona ciężarówka dryfowała po rzece

Ciężarówka zarejestrowana w Hiszpanii pojawiła się dryfująca w rzece Río Sado (Portugalia). Gdzie jest kierowca nie wiadomo.

Stres za kółkiem: jak sobie z nim radzić?

Stresujesz się za kierownicą? Nie tylko Ty. Stres w pracy jest zjawiskiem powszechnym i nie omija kierowców zawodowych. Ważne pytania: jak działa na Ciebie i jak sobie z nim radzisz?

 

Kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad swoim pojazdem i taranuje siedem samochodów i trzy motocykle

DAF XF z naczepą cysterną poważnie uszkodził kilka samochodów i budynek. Przyczyną - choroba kierowcy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL