Miasto przeprasza za fotoradar

Miasto przeprasza za fotoradar

Około 4000 kierowców ciężarówek może być pokrzywdzonych, gdyż otrzymali niesłusznie wystawione mandaty.

Rzecz miała miejsce w miejscowości w Schwäbisch Gmünd pomiędzy Stuttgartem a Norymbergą. Przy wjeździe i wyjeździe z tunelu stał fotoradar, który robił zdjęcia kierowcom ciężarówek (bo to ich dotyczyło ograniczenie prędkości) już przy 60 km/h, w czasie gdy dozwolona prędkość na tamtym odcinku wynosiła 80 km/h. Nadgorliwy fotoradar "straszył" swoim fleszem od lutego do lipca, aż do momentu...

Kierowca ciężarówki zaskarżył miasto do sądu

Pewien kierowca, otrzymując pocztą zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, nie zgodził się z oceną urzędników miejskich. pamiętał z jaką prędkością jechał i zaskarżył miasto do sądu. Po sprawdzeniu urządzenia okazało się, że urzędnicy błędnie interpretowali wskazania urządzenia. Kierowca mandatu nie dostał, ale inni kierowcy, którzy zapłacili za niezasłużone mandaty już pieniędzy nie odzyskają. Miasto przyznaje się do błędu, ale stoi na stanowisku, że za zapłacone grzywny nie ma możliwości zwrotu pieniędzy. Sarkastycznie urzędnicy mówią o "pechu" tych kierowców.

Nie wiadomo co zrobią kierowcy, którym oprócz mandatu, naliczono również punkty karne. Szacuje się, że jest 800 takich osób.

 

Przeczytaj też:
ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Darmowe napoje na stacjach Circle K

Firma wspiera służby ratunkowe.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Błąd nawigacji i ciężarówka "siedzi" na zabytkowym moście

Polska ciężarówka, prowadzona przez Białorusina, została uwięziona na stuletnim moście, który przecina rzekę Volane.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL