Bezpieczna ciężarówka Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Econic

Dziewięć na dziesięć z tych osób zdaje sobie sprawę z ograniczonej widoczności kierowców ciężarówek. 

Nowe badania przeprowadzone przez Mercedes-Benz Trucks w UK ujawniają, że trzech na pięciu kierowców dwukołowych pojazdów przyznaje się do potencjalnie niebezpiecznych manewrów w pobliżu ciężarówek.

Chociaż dziewięciu na dziesięciu rowerzystów i motocyklistów zdaje sobie sprawę, że kierowcy ciężarówek mają ograniczoną widoczność, ponad połowa (58%) przyznała, że ​​zatrzymała się lub przejechała w martwym punkcie, gdy następnie ciężarówka skręciła w lewo (dotyczy ciężarówek poruszających się w UK).

Ponad 61% osób jadących na "dwóch kołach" wykonało niebezpieczny manewr w pobliżu ciężarówki, a następnie zdało sobie sprawę z grożącego im niebezpieczeństwa i żałowało tego.

W przypadku osób, które podróżują "na dwóch kołach" 63 razy częściej giną lub są poważnie ranni, niż (w podobnej sytuacji) kierowcy samochodów. Badania przeprowadziła firma Mercedes-Benz Trucks UK podczas tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego.

Badanie przeprowadzone wśród 2000 kierowców, rowerzystów, motocyklistów i pieszych wykazało, że czterech na pięciu motocyklistów i rowerzystów (odpowiednio 82% i 88%) zgadza się, że muszą widzieć twarz kierowcy, aby czuć się bezpiecznie na drodze. Kolejne dziewięć na dziesięciu motocyklistów i rowerzystów (odpowiednio 94% i 93%) twierdzi, że widząc twarz kierowcy, pomaga im zrozumieć ich intencje na drodze.

Econic - ciężarówka miejska Mercedes-Benz Trucks

Tradycyjnie kierowcy ciężarówek siedzą wysoko w swoich kabinach, co może utrudniać im interakcję zarówno z użytkownikami dróg, jak i pieszymi. Jednak firma Mercedes-Benz Trucks stara się zaradzic temu problemowi oferując specjalny model ciężarówki dedykowany aglomeracjom miejskim. Mercedes-Benz Econic to ciężarówka typu low entry - z panoramiczną szybą i pełnowymiarowymi szklanymi drzwiami pasażera. Kierowca siedząc nisko widzi dokładnie to co dzieje się dookoła jego kabiny i ma kontakt wzrokowy z kierowcami.

Econic jest standardowo wyposażony w Active Brake Assist 4. Econic może być opcjonalnie wyposażony w wiele innych funkcji bezpieczeństwa, w tym system kamer z martwym punktem i system Sideguard Assist, zapewniający dodatkowe wsparcie kierowcy, gdy istnieje ryzyko kolizji. Ciężarówka uzyskała już maksymalną ocenę pięciu gwiazdek od Transport for London, która planuje wdrożyć system Direct Vision Standard w Londynie pod koniec przyszłego roku. Samochody tego typu mogą byc wykorzystywane jako pojazdy komunalne, ale również są doskonałym narzędziem transportowym w miejskiej dystrybucji.

Ciężarówki typu low entry cab:

- Scania L 
- Mercedes-Benz Econic
- Renault Trucks D
- Volvo FE low entry
 

 

Przeczytaj też:
Scania P - nowa kabina i co jeszcze Powstanie projekt ciężarówki Scania zasilanej wodorem

Scania opracowuje projekt śmieciarki zasilanej ogniwami wodorowymi. Projekt powstaje w kooperacji z firmą Renova, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów.

2000 dodatkowych ciężarówek LNG, 39 nowych stacji LNG, Unia Europejska częściowo finansuje plany

Konsorcja: Shell, DISA, Scania, IVECO i Nordsol tworzą razem konsorcjum o nazwie BioLNG Euronet, które ma rozwinąć napęd LNG w transporcie drogowym.

Co powiedział wiceprezes Scania podczas szczytu klimatycznego w Katowicach

Scania popiera stanowisko Komisji Europejskiej, która chce, aby do roku 2050 ciężarówki były całkowicie neutralne dla środowiska naturalnego.

Specjalna wersja Scanii S trafia do polskiego klienta

750-tysięczną Scanię otrzymała polska firma transportowa z okolic Stalowej Woli. Jubileuszowy ciągnik to Scania S450 King of the Road.

Pierwsze Scanie CNG na Litwie

Scania, wraz z firmą logistyczną Vlantana i dostawcą infrastruktury gazowej SG Dujos, zaprezentowała pierwszą na Litwie ciężarówkę napędzaną gazem ziemnym.

Scania CNG śmieciarka

Scania Polska przekazała 2 ciężarówki CNG dla firmy Kom-Eko realizujące zadania komunalne w Lublinie.

Autonomiczna Scania na drogach Rosji

Scania Rosja i NP GLONASS osiągnęły porozumienie w sprawie wspólnego projektu.

Droga zamknięta na 12 godzin

Zwykle nie publikujemy tego typu scen. Nie chcemy, aby nasz portal był kroniką wypadków.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL