Bezpieczna ciężarówka Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Econic

Dziewięć na dziesięć z tych osób zdaje sobie sprawę z ograniczonej widoczności kierowców ciężarówek. 

Nowe badania przeprowadzone przez Mercedes-Benz Trucks w UK ujawniają, że trzech na pięciu kierowców dwukołowych pojazdów przyznaje się do potencjalnie niebezpiecznych manewrów w pobliżu ciężarówek.

Chociaż dziewięciu na dziesięciu rowerzystów i motocyklistów zdaje sobie sprawę, że kierowcy ciężarówek mają ograniczoną widoczność, ponad połowa (58%) przyznała, że ​​zatrzymała się lub przejechała w martwym punkcie, gdy następnie ciężarówka skręciła w lewo (dotyczy ciężarówek poruszających się w UK).

Ponad 61% osób jadących na "dwóch kołach" wykonało niebezpieczny manewr w pobliżu ciężarówki, a następnie zdało sobie sprawę z grożącego im niebezpieczeństwa i żałowało tego.

W przypadku osób, które podróżują "na dwóch kołach" 63 razy częściej giną lub są poważnie ranni, niż (w podobnej sytuacji) kierowcy samochodów. Badania przeprowadziła firma Mercedes-Benz Trucks UK podczas tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego.

Badanie przeprowadzone wśród 2000 kierowców, rowerzystów, motocyklistów i pieszych wykazało, że czterech na pięciu motocyklistów i rowerzystów (odpowiednio 82% i 88%) zgadza się, że muszą widzieć twarz kierowcy, aby czuć się bezpiecznie na drodze. Kolejne dziewięć na dziesięciu motocyklistów i rowerzystów (odpowiednio 94% i 93%) twierdzi, że widząc twarz kierowcy, pomaga im zrozumieć ich intencje na drodze.

Econic - ciężarówka miejska Mercedes-Benz Trucks

Tradycyjnie kierowcy ciężarówek siedzą wysoko w swoich kabinach, co może utrudniać im interakcję zarówno z użytkownikami dróg, jak i pieszymi. Jednak firma Mercedes-Benz Trucks stara się zaradzic temu problemowi oferując specjalny model ciężarówki dedykowany aglomeracjom miejskim. Mercedes-Benz Econic to ciężarówka typu low entry - z panoramiczną szybą i pełnowymiarowymi szklanymi drzwiami pasażera. Kierowca siedząc nisko widzi dokładnie to co dzieje się dookoła jego kabiny i ma kontakt wzrokowy z kierowcami.

Econic jest standardowo wyposażony w Active Brake Assist 4. Econic może być opcjonalnie wyposażony w wiele innych funkcji bezpieczeństwa, w tym system kamer z martwym punktem i system Sideguard Assist, zapewniający dodatkowe wsparcie kierowcy, gdy istnieje ryzyko kolizji. Ciężarówka uzyskała już maksymalną ocenę pięciu gwiazdek od Transport for London, która planuje wdrożyć system Direct Vision Standard w Londynie pod koniec przyszłego roku. Samochody tego typu mogą byc wykorzystywane jako pojazdy komunalne, ale również są doskonałym narzędziem transportowym w miejskiej dystrybucji.

Ciężarówki typu low entry cab:

- Scania L 
- Mercedes-Benz Econic
- Renault Trucks D
- Volvo FE low entry
 

 

Przeczytaj też:
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

Scania SUPER - co oznacza nowy napis na grillu?

Szwedzki producent ciężarówek prezentuje nowo opracowany rzędowy sześciocylindrowy silnik, ale nie tylko.

Scania 113 z przejechanymi prawie trzema milionami kilometrów i oryginalnym silnikiem?

Scania 113 H 369, rok produkcji 1997. Cięzarówka jest własnościa firmy transportowej Trans Muraro z Rio Grande de Sul.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

TRATON z nowym zarządem

Rada Nadzorcza TRATON SE podjęła dziś decyzję o zmianie Zarządu w TRATON. Obecny prezes i dyrektor generalny Scania, Christian Levin, będzie teraz kierował TRATON SE, jako nowy dyrektor generalny.

Silnik Diesla ma przed sobą jeszcze długą przyszłość

W Norymberdze wmurowano kamień węgielny pod przyszłą fabrykę silników dla ciężarówek: MAN, Scania oraz Navistar.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

Scania zapowiada modernizacje swoich modeli, szczegóły poznamy w listopadzie

Wprowadzenie na rynek unowocześnionej gamy ciężarówek planowane jest na listopad 2021 roku.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje