Pierwsza sprzedana na świecie Scania nowej generacji do przewozu ładunków ponadnormatywnych

Pierwsza sprzedana na świecie Scania nowej generacji do przewozu ładunków ponadnormatywnych

Właścicielem pojazdu Scania S730 V8 nowej generacji w konfiguracji osi 8x4/4 jest firma Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz, klient serwisu Scania Opole.

To pierwszy na świecie tego typu pojazd Scania, który trafił do klienta. Samochód jest przystosowany do najcięższych zadań w ramach przewozów ponadnormatywnych.

Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz to firma transportowo-spedycyjna działająca na rynku krajowym i międzynarodowym od 1989 roku, specjalizująca się w przewozach ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. We flocie przedsiębiorstwa znajduje się 15 pojazdów Scania, co stanowi większość taboru firmy.

Nowy nabytek – Scania S730 nowej generacji w konfiguracji 8x4/4 – została wyposażona w 16-litrowy silnik V8 o mocy 730 KM, spełniając przy tym normy emisji spalin Euro 6. Wykorzystywana w pojeździe skrzynia biegów Scania Opticruise doskonale sprawdza się przy dopuszczalnej, technicznej masie całkowitej zestawu do 250 ton. Na stelażu za kabiną znajdują się 2 zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1000 l, zbiornik SCR, 7 zbiorników powietrza oraz osłony boczne stelaża.

– Przejazdy z często zmieniającym się ładunkiem, który maksymalnie obciąża pojazd, to wymagające zadanie. Dlatego zdecydowaliśmy się na Scanię S730 z konfiguracją osi 8x4/4 nowej generacji. Wybrałem kompleksowe rozwiązanie, które zwiększy wydajność prowadzonego przeze mnie transportukomentuje Ireneusz Strychacz, właściciel Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz.

– Pojazdy, jak ten we flocie „Strychacz”, są prawdziwymi „zawodnikami wagi ciężkiej”, ponieważ przewozy ponadnormatywne, to bardzo wymagający typ transportu. Ciągnik będzie wykorzystywany do transportu najcięższych ładunków, dlatego też, klient postawił wysokie wymagania techniczne, oczekując rozwiązań najwyższej jakościkomentuje Rafał Dawidczyk, specjalista ds. sprzedaży Scania Polska S.A.

ScaniaS 730 V8

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL