Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Scania FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

 

FRANCEPOL zajmuje się międzynarodowym transportem ciężarowym oraz spedycją. Podstawą działalności firmy jest transport ładunków całopojazdowych oraz ładunków sypkich na terenie UE i krajów strefy Schengen.

FRANCEPOL współpracuje ze Scania od 1995 r., co roku powiększając lub wymieniając pojazdy ze swojej floty o rozwiązania Scania. Do końca roku flota firmy powiększy się do ok. 500 pojazdów, z czego około 80% to pojazdy Scania.

– Kierowcy bardzo chwalą sobie markę Scania, wygodę użytkowania i ergonomiczność kabin. Dla nas, z punktu widzenia finansowego, ważna jest też ekonomiczność wykonywanych transportów, czyli długie przebiegi, niskie zużycie paliwa i części. Cenimy też pracę serwisu Scania. Wiążemy duże nadzieje ze Scania Super. Zgodnie z wynikami naszych pierwszych jazd testowych i zapewnień Scania, co do oszczędności w zużyciu paliwa na poziomie 8%, jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie może pozytywnie wpłynąć na wynik finansowy naszej firmy – mówi Artur Nowacki, dyrektor generalny FRANCEPOL.

Scania Super to nowa generacja pojazdów Scania wprowadzona w listopadzie zeszłego roku, wyposażona w całkowicie nową platformę silnikową dla pojazdów Euro 6 o mocy od 420 do 560 KM. Nowa gama zapewnia obniżenie zużycie paliwa w transporcie dalekobieżnym na poziomie 8%, zasilanie biopaliwami, większą całkowitą ekonomikę eksploatacji i zupełnie nowy standard w zakresie redukcji emisji CO2. Nowy układ napędowy obejmuje również nowe skrzynie biegów i osie, a także usługę premium Scania ProCare dla klientów, którzy potrzebują maksymalnej dyspozycyjności floty.

– Nasze pojazdy są dostarczane do firmy FRANCEPOL wraz z pełnym pakietem usług telematycznych i serwisowych. Wszystkie te elementy składają się na kompleksową ofertę dopasowaną do potrzeb klienta, wspierając go w prowadzeniu biznesu w sposób zrównoważony. Nowa platforma silnikowa Scania wpisuje się doskonale w potrzeby zarówno FRANCEPOLU, jak i innych firm transportowych, którym zależy na maksymalnej dyspozycyjności floty. Scania Super zapewnia dłuższe okresy niezakłóconej eksploatacji, co oznacza mniej czynności obsługowych – komentuje Rafał Czerwiński, partner biznesowy Scania Zielona Góra.Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Wyszukiwarka

Informacje