Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki

Scania Zwolle

Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.

 

Aby to zrealizować ten cel, trzeba poczynić znaczne inwestycje w fabryce. Głównym celem firmy jest osiągnięcie technicznej gotowości na wzrost zapotrzebowania na nowe pojazdy po lecie 2023 roku. Wzrost ten zwiększy maksymalną zdolność produkcyjną, aż o 14 proc. Scania przewiduje znaczny wzrost popytu ze strony rynku. Holenderski zakład w Zwolle zajmuje ważne miejsce w globalnym systemie produkcyjnym. Scania Production Zwolle jest obecnie największą fabryką Scania na świecie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszych zdolności produkcyjnych i zaufania, jakim Scania Group obdarzyła wszystkich pracowników Zwolle. To inwestycja w przyszłość naszej fabryki i w tych niepewnych ekonomicznie czasach, co jest bardzo pozytywny sygnał - skomentował Johan Uhlin, dyrektor zarządzający Scania Production Zwolle.

Inwestycja będzie realizowana na terenie obecnej lokalizacji. Oczywiście zwiększenie mocy produkcyjnych będzie miało również pozytywny wpływ na zatrudnienie nowych pracowników w tym regionie.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Wyszukiwarka

Informacje