Scania Zwolle

Scania przewiduje zwiększony popyt na ciężarówki

Zakład produkcyjny Scania w Zwolle zapowiedział zwiększenie produkcji samochodów ciężarowych do 240 ciężarówek dziennie.

 

Aby to zrealizować ten cel, trzeba poczynić znaczne inwestycje w fabryce. Głównym celem firmy jest osiągnięcie technicznej gotowości na wzrost zapotrzebowania na nowe pojazdy po lecie 2023 roku. Wzrost ten zwiększy maksymalną zdolność produkcyjną, aż o 14 proc. Scania przewiduje znaczny wzrost popytu ze strony rynku. Holenderski zakład w Zwolle zajmuje ważne miejsce w globalnym systemie produkcyjnym. Scania Production Zwolle jest obecnie największą fabryką Scania na świecie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszych zdolności produkcyjnych i zaufania, jakim Scania Group obdarzyła wszystkich pracowników Zwolle. To inwestycja w przyszłość naszej fabryki i w tych niepewnych ekonomicznie czasach, co jest bardzo pozytywny sygnał - skomentował Johan Uhlin, dyrektor zarządzający Scania Production Zwolle.

Inwestycja będzie realizowana na terenie obecnej lokalizacji. Oczywiście zwiększenie mocy produkcyjnych będzie miało również pozytywny wpływ na zatrudnienie nowych pracowników w tym regionie.

Przeczytaj też:
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Paliwa alternatywne i ich wpływ na smarowanie silników samochodów ciężarowych Ambitne cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężkich powodują, że na popularności zyskują paliwa alternatywne.
Girteka otwiera komis używanych ciężarówek TrucksMerchant.com - portal aukcyjny używanych samochodów ciężarowych i naczep.
Poznajemy nowe IVECO Eurocargo 2024 Nowe IECO Eurocargo ma być, jak dotąd, najbardziej zaawansowaną wersją w historii gamy włoskich ciężarówek klasy średniej.
Volvo FH Electric z tytułem Truck of the Year 2024 Gama samochodów ciężarowych FH Electric firmy Volvo Trucks została wybrana Międzynarodową Ciężarówką Roku 2024 przez jury składające się z 24 redaktorów i dziennikarzy reprezentujących 24 główne magazyny o tematyce motoryzacyjnej w całej Europie.
Przybywa stacji tankowania gazu ziemnego PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło dwie stacje LCNG w Koszalinie i Zielonej Górze. Obie umożliwiają tankowanie zarówno skroplonego (LNG), jak i sprężonego gazu ziemnego (CNG).
DAF XD z silnikiem PX-7 dostępny nowym rozstawem osi DAF model XD z silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l jest teraz dostępny z rozstawami osi do 6,9 m i pełną gamą wersji kabin.
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.