MAN w Częstochowie i Radomiu

MAN  w Częstochowie i Radomiu

Umowy na 18 autobusów w jeden dzień

19 kwietnia dwa miasta - Częstochowa i Radom podpisały umowy na dostawę niskopodłogowych autobusów MAN Lion`s City.

19 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie podpisało umowę dostawę 12 szt. nowoczesnych autobusów MAN Lion’s City. 12-metrowe autobusy MAN A37 z silniami diesla będą spełniać najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6. Pojazdy będą wyposażone w system automatycznego gaszenia pożaru, klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wifi. Mają być wygodne również dla osób niepełnosprawnych, słabowidzących i słabosłyszących.

-To kolejny ważny krok w rozwoju niskoemisyjnego transportu w mieście oraz poprawy komfortu podróżowania środkami MPK – powiedział  prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. - Dzięki kolejnym europejskim środkom już jesienią nowe, bezpieczne, ekologiczne oraz bogato wyposażone autobusy MAN powinny zacząć służyć pasażerom. Wierzę, że będzie to kolejna zachęta do korzystania z komunikacji publicznej i przesiadania się do autobusów i tramwajów - z własnych samochodów.

-Zgodnie z umową 6 autobusów dostarczymy w połowie października 2018 roku, a 6 kolejnych – w listopadzie - zapowiedział Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Bus & Truck Polska. - Inwestycja w nowe MAN-y to kolejny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, w ramach którego miasto stara się równolegle poprawiać w mieście warunki komunikacji drogowej, publicznej i rowerowej.Także 19 kwietnia miało miejsce ważne wydarzenie w Radomiu. Miejskie Przedsiębiorstwu Komunikacji zawarło umowę z firmą mLeasing ze Szczecina na leasing 6 szt. niskopodłogowych przegubowych autobusów MAN Lion’s City G A23.

-Powiększamy tabor. Autobusy MAN Lion’s City to sprawdzone modele. Sporo autobusów tej marki jeździ już u nas.. Myślę, że pasażerowie będą zadowoleni – powiedział po podpisaniu umowy Krzysztof Zalibowski, prezes MPK w Radomiu.

-To kontynuacja naszej współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Radomiu. Jesteśmy szczęśliwi, że wracamy do tego miasta po latach z nowymi autobusami i to zakupionymi w ramach nowoczesnego narzędzia finansowego. To pokazuje, że jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom na rynku - zaznaczył Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Bus & Truck Polska.

Nowe autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w system obsługi Karty Miejskiej i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, tzw. „ciepły guzik” umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych przez pasażerów oraz w ładowarki do urządzeń mobilnych USB. Pojazdy będą także wyposażone w system monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Jeden autobus będzie w stanie przewieźć 151 pasażerów, do dyspozycji pasażerów będzie 39 miejsc siedzących.

-Mamy świadomość, że tabor, którym obecnie dysponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jest w dużej części taborem przestarzałym. Stąd decyzja o zakupie sześciu nowych autobusów. Chcemy, żeby mieszkańcy mieli zapewniony jak najlepszy komfort w komunikacji publicznej – podkreślał obecny podczas podpisania umowy prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL