MAN TGX z projektu WOMAN ma nowego właściciela

WOMAN

Na drodze widać go z daleka. Wyróżnia się charakterystyczną barwą i pełnym wyposażeniem w akcesoria przydatne każdemu kierowcy, a w szczególności paniom pracującym w zawodzie kierowcy ciężarówki.

 

Ten szczególny ciągnik siodłowy MAN pokazuje, że zawodowymi kierowcami mogą być również kobiety. Branża transportowa w Europie zmaga się z deficytem kierowców od wielu miesięcy. Dlatego firma MAN Truck & Bus Polska swoim projektem chce zwrócić uwagę właśnie kobiet, stwarzając im komfortowe warunki pracy.

Claus Wallenstein, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska:
- To wspaniały akcent na zakończenie bieżącego roku! Ten piękny pojazd pochodzi z oferty pojazdów używanych MAN TopUsed i jest przygotowany na każde transportowe wyzwanie. Jestem przekonany, że przyniesie wiele korzyści naszemu klientowi, a jednocześnie będzie cieszył oczy wszystkich, których spotka na drodze.

 

MAN TGX w kolorze magenta zasilił flotę wrocławskiej firmy WynajemTIR.pl, która zajmuje się wynajmem krótko- i długoterminowym aut ciężarowych dla klientów firm ubezpieczeniowych oraz serwisów na czas naprawy.

Krzysztof Wąsik, właściciel WynajemTIR.pl:
- Na pewno pojazd zachowa swoją obecną formę wizualną. Jestem przekonany, że przypadnie do gustu nie tylko paniom. W naszej flocie znajduje się już wiele ciągników z oferty MAN TopUsed, ponieważ mam pełne zaufanie do ich jakości i przygotowania od strony technicznej.

 

 

Część przychodu ze sprzedaży ciągnika MAN TGX firma MAN Truck & Bus Polska przekazała na cele dobroczynne. Kwota 5 tys. EUR zasili konto Fundacji Norma z przeznaczeniem na inicjatywę Kobiety za Kółko. Tworzą ją bohaterskie panie, które miesięcznie pokonują tysiące kilometrów, dowożąc pomoc humanitarną na Ukrainę. Inicjatywa przygotowuje również dom pobytu dla uchodźczyń w podwarszawskim Piasecznie.

Ciągnik MAN TGX 18.500 4x2 LLS-U EfficientLine jest wyposażony m.in. w pakiet areo, pełną opcję systemów asystujących czy nowoczesne oświetlenie. Pojazd ma również RIO Box, zestaw telewizyjny 21,5”, ekspres do kawy czy lusterko kosmetyczne – idealne dla kobiet.
MAN TopUsed jest międzynarodową marką pojazdów używanych MAN Truck & Bus. Serwisowanie aut zgodnie z protokołem producenta zapewnia nowym nabywcom wartość dodaną w postaci utrzymania stabilnych i niskich kosztów eksploatacji w przypadku najmu oraz pakiet usług z wydłużoną gwarancją włącznie przy ich zakupie. Nowi użytkownicy mogą również indywidualnie uzgadniać modyfikacje w pojazdach, które zostaną wprowadzone przez profesjonalny zespół serwisowy.

Przeczytaj też:
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok

W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.

Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN

W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach

W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.

To już 200 tysięczna ciężarówka MAN z fabryki MAN Trucks w Niepołomicach

Z numerem 200-tysięcznym linię montażową fabryki MAN Trucks w Niepołomicach opuścił ciągnik siodłowy MAN TGX. Pojazd będzie jeździł w barwach firmy Bury Sp. z o.o.

Elektryczny MAN na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

W Łodzi odbywał się Kongres Nowej Mobilności 2022, na którym wyjątkowo mocno swoją obecność zaznaczyła spółka MAN Trucks & Bus Polska.

Otwarcie Autoryzowanego Serwisu MAN Truck & Bus w Zgorzelcu

W dniu 9 września odbyło się uroczyste otwarcie serwisu samochodów ciężarowych Route A4 w Zgorzelcu. Jest to obecnie jednen z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

 

Centrum sprzedaży pojazdów używanych MAN TopUsed

W piątek 2 września, w Wolicy, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum sprzedaży pojazdów używanych pod marką MAN TopUsed.

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Wyszukiwarka

Informacje