Konkurs VISTA 2012-2013

Konkurs VISTA 2012-2013

Ostateczne dane dotyczące liczby zgłoszeń pokazują rekordowo duże zainteresowanie i uczestnictwo w VISTA 2012-2013, organizowanych przez Volvo Trucks i Volvo Buses mistrzostwach świata personelu serwisowego.

Chęć swojego udziału w VISTA 2012-2013 zgłosiło ponad 17 000 osób zgrupowanych w 4490 zespołach, co czyni aktualną edycję największą w całej 55-letniej historii tego konkursu.

- To doskonale potwierdza zaangażowanie i dumę wielu naszych pracowników z pracy, jaką wykonują, a jednocześnie odzwierciedla ich ciągłe dążenie do doskonalenia swoich umiejętności i wiedzy - mówi Johanna Lundberg, Dyrektor ds. Szkoleń Technicznych. - VISTA cieszy się tak ogromną - i wciąż rosnącą popularnością, - ponieważ łączy w sobie dobrą zabawę z efektywną metodą zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Rekordowy wzrost liczby uczestników, łącznie o ponad 3000 osób, w porównaniu z poprzednią edycją, jest dostrzegalny na całym świecie. Prym pod względem frekwencji wiodą trzy regiony: Ameryka Łacińska, Azja i Skandynawia - w każdym z nich zarejestrowało się ponad 2000 osób, znacznie więcej niż przewidywano.

Pierwsza część konkursu, obejmująca trzy rundy pytań teoretycznych już trwa - rozpoczęła się we wrześniu br. i zakończy się w styczniu 2013 r. Zwycięskie zespoły zakwalifikują się do lokalnych półfinałów. Wówczas z początkowych 4490 zespołów zostaną wyłonione 32 drużyny, które spotkają w Światowym Finale organizowanym w czerwcu 2013 r., w rodzinnym mieście Volvo - Goeteborgu.

Informacje o VISTA
Pierwsza w historii edycja konkursu VISTA odbyła się w 1957 r., jako konkurencja dla mechaników Volvo w Szwecji. Wydarzenie to szybko urosło do rangi imprezy międzynarodowej, organizowanej co dwa lata i będącej największym na świecie konkursem dla personelu obsługi posprzedażnej. Konkurs VISTA jest otwarty dla wszystkich pracowników obsługi posprzedażnej z ogólnoświatowej sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses. Celem konkursu jest zarówno rozwój i doskonalenie wiedzy oraz umiejętności pracowników, jak również poprawa poziomu obsługi posprzedażnej klientów przez Volvo Trucks.


4trucks.pl / Volvo Truck Corporation

Przeczytaj też:
Pierwsze elektryczne Volvo FH dla polskiego przewoźnika Podczas VI edycji Targów Rozwiązań Transportowych 4Poland odbyło się uroczyste przekazanie elektrycznej ciężarówki.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
Finałowe szkolenie Akcji Profesjonalni Kierowcy Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia, dzięki uprzejmości Partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych.