Profesjonalni-Kierowcy-Wielton

Bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców w Wieluniu

Bezpłatne, praktyczne szkolenia "Profesjonalni Kierowcy" odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.

Jak pamiętamy "Akcja" powstała z myślą o kierowcach z kategorią C+E, którzy nie są aktywni zawodowo. – W pracowników należy inwestować, zarówno w ich rozwój, jak i zapewnienie nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią ich pracę. A w konsekwencji poprawią komfort wykonywanych zdań oraz wpłyną korzystnie na budżet firmy – mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska. I dodaje: - Taki też jest nasz projekt, dajemy możliwość zawodowym kierowcom nabycia nowych umiejętności, które usprawnią ich codzienną pracę. A jako marka Volvo dostarczamy firmom transportowym profesjonalne "narzędzia", czyli samochody ciężarowe, których podwozia i naczepy posiadają najnowsze technologie, poprawiające bezpieczeństwo i już teraz spełniające nadchodzące wymagania GSR (system monitorowania ciśnienia w oponach).

Jest to już 8. edycja "Profesjonalnych Kierowców", podczas której instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska dzielą się swoją wiedzą. Tym razem spotkanie odbędzie się po raz kolejny w firmie Wielton S.A. w Wieluniu, która należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie. – Cieszymy się, że ponownie możemy wziąć udział w akcji "Profesjonalni Kierowcy". Naszym priorytetem jest, aby uczestnicy szkoleń poczuli się pewniej w swojej pracy, a przy tym mogli w sposób bezpieczny wykonywać swoje codzienne obowiązki – podkreśla Błażej Marcinkowski, dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Głównym założeniem niniejszej inicjatywy jest przekazanie nowych umiejętności praktycznych, które wpłyną na jakość pracy zawodowych kierowców. Co z kolei zwiększy bezpieczeństwo na drogach wszystkich uczestników ruchu. – Jako część branży TSL doskonale zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie codziennie są stawiane przed kierowcami zawodowymi. Nie ma wątpliwości, że to bardzo wymagający i odpowiedzialny zawód, który potrzebuje szerokiego zakresu kompetencji – mówi Błażej Marcinkowski, dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Tradycyjnie w ramach „Profesjonalnych Kierowców” zostanie przygotowanych kilka bloków tematycznych, które będą odbywać się równocześnie. Kierowcy zostaną podzieleni na małe grupy, aby mogli w komfortowych warunkach zdobywać kolejne kompetencje, które będą mogli wdrożyć do życia zawodowego. – Uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności m.in. w obszarach takich jak podpinanie naczepy, manewrowanie oraz dynamiczna jazda po drogach. Naturalnie, nie zabraknie również kursu pierwszej pomocy – dodaje Błażej Marcinkowski, dyrektor ds. Marketingu Operacyjnego w firmie Wielton S.A.

Podczas najbliższego szkolenia zostaną wykorzystane pojazdy ciężarowe Volvo Trucks Polska, które na co dzień używane są przez Szkołę Doskonalenia Jazdy, do których zaliczamy: zestaw ciągnik Volvo FH z naczepą Wielton, a także podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową i naczepą Wielton. Ciągniki siodłowe posiadają kabiny załogowe, dzięki czemu istnieje możliwość przeszkolenia większej ilości osób już podczas jazdy. Dodatkowo każdy pojazd wyposażony jest w najnowsze systemy bezpieczeństwa Volvo Trucks spełniające wymagania GSR oraz w silniki w technologii TurboCompound, gwarantujące najniższe zużycie paliwa na rynku.
Zapisy na szkolenia w Wieltonie w Wieluniu trwają do 14 listopada 2023 r. Zapisywać się można przez formularz, który znajduje się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Partnerami akcji "Profesjonalni Kierowcy" są: WARTA, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Volvo Trucks Polska, VFS Usługi Finansowe.

 

Przeczytaj też:
Nowe doskonalsze fotoradary na polskich drogach - sprawdź ich lokalizacje Nowatorska jakość sprzętu, wyłapująca serię pojazdów jednocześnie, ma być skutecznym straszkiem na kierowców.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Jakimi autami będą jeździć Polacy? Tegoroczna edycja badania Portfele Polaków pod lupą na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek.
Girteka stawia na zimowe szkolenia dla kierowców Wspólna, z Volvo Trucks, akcja "Bezpieczna Jazda Zimą" rozszerza program szkoleń organizowanych przez Girtekę w ramach Akademii Kierowcy.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).
Profesjonalni... z kolejną akcją Rusza VIII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy. Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – warsztaty dla młodych kierowców.