Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce

Volvo FM elektryczne DHL

W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.

E-ciężarówki, które wyznaczają trendy w zeroemisyjnym i komfortowym transporcie, będą pracować w barwach wiodącego operatora logistycznego głównie w zachodniej części Polski, a dodatkowo też na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. Inwestycja jest kolejnym krokiem na drodze realizacji strategii Grupy DHL Deutsche Post "DSC GoGreen 2050" zakładającej dojście do zeroemisyjnej logistyki w 2050 roku.
Zgodnie ze strategią "DSC GoGreen 2050" na te i inne inwestycje Grupa planuje wydać ponad 7 mld Euro. Auta pokazane w Żernikach są jednym z elementów tego planu.

Zrównoważony rozwój jest największym wyzwaniem naszych czasów, a zarazem naszą wspólną odpowiedzialnością. Zdajemy sobie sprawę, że od naszych działań tu i teraz zależy, jak będzie wyglądał świat, który zastaną następne pokolenia. Budowanie rozwiązań multimodalnych oraz zeroemisyjnej floty, w której pomaga nam Volvo Trucks, to kolejny ważny kamień milowy w realizacji strategii, w której duży nacisk kładziemy na osiąganie bardzo ambitnych celów środowiskowych – mówi Orkun Saruhanoglu, CEO DHL Supply Chain CEE.

Wykorzystanie elektrycznych ciężarówek jest częścią całego projektu, który w całości opiera się na transporcie Multimodalnym. Takie rozwiązanie nie tylko przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego, ale również jest bardziej ekologiczną alternatywą dla tradycyjnego transportu drogowego. W dobie deficytu kierowców zawodowych rozwiązanie multimodalne jest również idealną alternatywą dla tradycyjnego transportu drogowego.
Skala inwestycji projektowych DHL Supply Chain nie zamyka się jedynie na zakupie najnowocześniejszych ciągników elektrycznych, ale obejmuje również zakup naczep dostosowanych do ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kW, które naładują baterię e-ciężarówki od 0 do 100% w około 2 godziny. Ładowarki elektryczne zostały rozmieszczone w dwóch kluczowych lokalizacjach DHL Supply Chain Poland, co umożliwi efektywne wykorzystanie nowoczesnej floty. Warto podkreślić, że energia zużywana w procesie ładowania pochodzi w pełni ze źródeł odnawialnych, co wpisuje się w realizację strategii "DSC GoGreen 2050" całej grupy DPDHL.
Flotę zasili w pełni elektryczny model samochodu ciężarowego Volvo FM Electric. Wyposażono go w baterię o pojemności 540 kWh, która umożliwia przejechanie do 300 km. To jeden z sześciu modeli całkowicie elektrycznych ciężarówek stworzonych z myślą o wykonywaniu wielu różnych zadań transportowych, które w ofercie ma Volvo Trucks. Auto, które będą prowadzić kierowcy DHL Supply Chain, podobnie jak modele Volvo FH i FMX Electric, ma DMC do 44 t.

Wielcy gracze w branży transportowej odgrywają kluczową rolę w kierowaniu wysiłkami branży na rzecz obniżenia śladu węglowego. W Volvo Trucks od września 2022 roku produkujemy na całym świecie sześć modeli elektrycznych, a nasza kompleksowa oferta to krok naprzód w ograniczaniu wpływu na zmiany klimatyczne. Cieszę się, że DHL współpracuje z nami, aby pomóc im zredukować emisje podczas zleceń transportowych – mówi Marek Gawroński, dyrektor ds. E-Mobilności i Zrównoważonego Rozwoju Volvo Trucks Polska.

Kierowcy i właściciele pojazdów szwedzkiej marki mogą liczyć na wsparcie sieci dilerskiej, na którą składa się 2200 punktów serwisowych rozsianych w 130 krajach świata. 

Przeczytaj też:
Girteka zakupi 600 elektrycznych ciężarówek

Zrównoważony rozwój i cyfryzacja usług - Girteka o najważniejszych kierunkach w rozwoju transportu drogowego.

Nowy rok w branży pojazdów użytkowych

W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.

Elektryczny debiut autobusów MAN w Siedlcach

Po ośmiu latach MAN wraca do Siedlec i to elektrycznie.

Volvo Trucks przeprowadza testy zderzeniowe elektrycznej ciężarówki

Zderzenie elektrycznej ciężarówki z inną ciężarówką lub przewrócenie się z dużą prędkością jest częścią możliwych wrażeń z jazdy.

DAF uruchamia fabrykę ciężarówek elektrycznych

Produkcja seryjna XD i XF Electric rozpocznie się wiosną 2023 roku.

Ciężarówki i autobusy - jak minął rok

W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.

Elektryczne samochody ciężarowe - ile ich mamy?

Z danych Europejskiego Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że w Polsce zarejestrowana jest największa (w całej Unii Europejskiej) liczba pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony – 1 184 677 egzemplarzy (6 230 283 sztuk w całej Wspólnocie).

Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku

Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.

Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN

W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.

Wyszukiwarka

Informacje