Profesjonalni Kierowcy 2023

Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy

Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.

Profesjonalni Kierowcy to program, mający na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki. Jego inicjatorem jest Volvo Trucks. Uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach teoretycznych i praktycznych daje kierowcom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, wykraczających poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Ich wysoki poziom merytoryczny zapewniają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców to cykl 5 szkoleń praktycznych. Pierwsze z nich odbędzie się już 29 maja na Autodromie Jastrząb, a dla kursantów przygotowano solidną dawkę wiedzy z takich obszarów, jak jazda w poślizgu, podpinanie naczepy oraz zestawu tandem i manewry, a także możliwość zapoznania się z elektrycznymi samochodami ciężarowymi Volvo. Ponadto, po raz uczestnicy szkolenia będą mieć okazję posłuchać wykładu Komendy Policji w Radomiu na temat przepisów prawnych dla kierowców samochodów ciężarowych. Zapisy trwają do 12 maja.

Kolejne szkolenia w tym sezonie dotyczyć będą obszarów jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, paliw alternatywnych oraz nowości z obszaru transportu. Na wybranych spotkaniach pojawią się także przedstawiciele FAZ Drivers – agencji pracy kierowców, którzy zapoznają uczestników ze specyfiką branży, oczekiwaniami pracodawców i wesprą w przygotowaniu CV, które otworzy drzwi do kariery w branży spedycji i transportu. Terminy i lokalizacje konkretnych szkoleń pojawią się wkrótce na stronie www oraz w mediach społecznościowych Akcji.

Na bezpłatne szkolenia w ramach Akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl

W tym roku po raz kolejny Profesjonalnych Kierowców wspierają: Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Volvo Trucks oraz Volvo Financial Services (VFS) oraz TUiR Warta. Do grona Partnerów po raz pierwszy dołączył także Chubb.

Przeczytaj też:
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.
Od 1 lutego: tracą ważność roczne winiety w Austrii Nowe ceny winiet w Austrii w 2023 r . i surowe kary za brak winiet lub nieważne winiety.
Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.
Wyścigi ciężarówek po raz pierwszy zagoszczą w Polsce! Polski obiekt dołączy do prestiżowej listy torów wyścigowych obok węgierskiego Hungaroring, niemieckiego Nürburgring i francuskiego Le Mans.
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.