Profesjonalni-Kierowcy-2024

Profesjonalni... z kolejną akcją

Rusza VIII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy. Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – warsztaty dla młodych kierowców.

Właśnie wystartowały zapisy na kolejne bezpłatne szkolenie przeznaczone dla kierowców posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E. Spotkanie odbędzie się pod Łodzią.
Aż 90% wypadków jest wynikiem błędu człowieka. Volvo Trucks stara się to zmienić od 2016 roku, kiedy to wystartowało z akcją Profesjonalni Kierowcy w ramach, której odbywają się szkolenie dla kierowców posiadających prawo jazdy na samochody ciężarowe o masie całkowitej powyżej 3,5 ton. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 19 października 2023 roku.

W ramach przedsięwzięcia szkoleni są kierowcy, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszych kwalifikacji jeszcze przed wejściem na rynek pracy w transporcie. Dzięki umiejętnościom zdobytym dzięki Instruktorom, kierowcy zwiększają swoje szanse na znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie. – Pragniemy również zwiększać świadomość w społeczeństwie na temat branży TSL, która odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce. Z danych opracowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny wynika, że sektor ten w 2021 roku wypracował 5,7 proc. polskiego PKB i zatrudniał 951 tys. osób – mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager z Volvo Trucks Polska.

Kolejne spotkanie w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy jest skierowane do kierowców posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E, ale niebędących aktywnymi zawodowo. Zajęcia tradycyjnie poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.
Uczestnicy poszerzą wiedzę teoretyczną oraz zdobędą umiejętności z zakresu: jazdy w poślizgu, slalomów, manewrów, podpinania naczep oraz zestawu tandem. A także będą mieli okazję poznania z bliska elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo. – Tematyka jest zawsze ustalana z kierowcami, ponieważ chcemy odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowania rynku. Przy czym kluczowe dla nas jest, aby szkolenia, a co za tym idzie podnoszenie kompetencji przełożyło się na bezpieczeństwo na drodze oraz większe możliwości zawodowe – mówi Wojciech Sidoruk, Fuel Management Team Leader z Volvo Trucks Polska.

Na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie: www.profesjonalni-kierowcy.pl do 11 października 2023 roku. Akcja odbędzie się 19 października 2023 roku (czwartek) we współpracy z wieloletnim partnerem Akcji – Phillips Poland. Projekt Profesjonalni Kierowcy wspierają: WARTA, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, VFS Usługi Finansowe oraz Volvo Trucks Polska

Przeczytaj też:
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).
Bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców w Wieluniu Bezpłatne, praktyczne szkolenia "Profesjonalni Kierowcy" odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.
Actros Team – ruszamy do szkół! ZMPD z Daimler Truck Polska wspierają kształcenie kierowców zawodowych w szkołach branżowych.
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.