Volvo-FM-Electric-Solidaris

Solidaris odbiera pierwsze elektryczne Volvo FM

Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do firmy –Solidaris Sp. z o.o.

Flotę Solidaris zasiliły dwa w pełni elektryczne modele samochodu ciężarowego Volvo FM Electric. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Volvo FM to jeden z sześciu modeli całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych stworzonych z myślą o wykonywaniu wielu różnych zadań transportowych w rejonie Kędzierzyna Koźla. Ciągniki, z którymi będą pracować kierowcy Solidaris, podobnie jak pozostałe modele Volvo FH i FMX Electric, dysponują DMC do 44 t.

Ceremonia przekazania ciężarówek odbyła się z udziałem Piotra Groeger, Jana Groeger, Małgorzaty Kulis – Dyrektor Zarządzającej Volvo Trucks Polska, Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle - Sabiny Nowosielskiej oraz Starosty Powiatu KK Pawła Masełko. Wszyscy uczestnicy podkreślili znaczenie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym w kierunku zrównoważonej przyszłości transportu.

- Moment przekazania dwóch pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych do firmy Solidaris Sp z o.o. to bardzo wyjątkowy czas w historii naszej współpracy. Ta dostawa ma kilka wymiarów - z jednej strony konstytuuje ponad 20-letnią współpracę Volvo Trucks Polska i Solidaris Sp z o.o., która de facto zbiegła się bardzo blisko z jubileuszem 20-lecia Solidaris, obchodzonego niedawno przez Klienta. To również wyraz zaufania i solidnej relacji biznesowej, trwającej nieprzerwanie od wielu lat i co roku owocującej ciekawymi inwestycjami.  Piotr i Jan Groeger – właściciele Firmy Solidaris doskonale rozumieją, że nowoczesny biznes wymaga inwestycji w najnowsze technologie, a myśląc o przyszłości zawsze należy mieć na uwadze zrównoważony rozwój z szacunkiem dla przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego. Dzisiejszy dzień i zasilenie floty Solidaris w 2 zeroemisyjne pojazdy jest tego namacalnym dowodem. Decyzję o inwestycji poprzedziły testy i wzajemna wymiana informacji dotyczących zadań dla pojazdów oraz przewidywanych tras. To również zaufanie do naszej marki, która ma dziś ugruntowaną pozycję w segmencie ciężkiej elektromobilności oraz może sie poszczycić największą liczbą komercyjnie jeżdżących po polskich drogach pojazdów elektrycznych. Jestem przekonana, że ta dostawa to tylko pierwszy krok w ambitnych celach Braci Groeger, którzy są dla nas od lat inspirującym partnerem, niekwestionowanym Ambasadorem marki Volvo Trucks, współtworzącym przyszłość nowoczesnego transportu w Polsce. Wraz z pojazdami elektrycznymi, wydajemy też jeden pojazd konwencjonalny, z 500-konnym silnikiem TC, w szczególnych, jubileuszowych barwach Solidaris - skomentowała Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Przeczytaj też:
eActros 300 rusza na testy do firmy MEXEM Pierwszym klientem EWT Automotive, który przetestuje eActrosa 300, jest firma MEXEM z Pruszkowa.
Technologia sLH2 - nowy standard tankowania ciekłego wodoru Firmy Daimler Truck i Linde Engineering prezentują sLH2 – opracowaną wspólnie technologię tankowania ciekłego wodoru (subcooled liquid hydrogen).
Jest już nowy Mercedes-Benz eSprinter Dwa rodzaje i dwie długości nadwozia, trzy pojemności akumulatorów i duża ładowność stanowią podstawę dla licznych wariantów nadwozia i sprawiają, że nowy eSprinter może stać się idealnym dużym vanem.
Współpraca Hyundai i IVECO - powstanie elektryczny lekki samochód dostawczy Hyundai Motor Company i IVECO Group ogłosiły podpisanie umowy na dostawę elektrycznego lekkiego samochodu dostawczego IVECO dla Europy, opartego na platformie Hyundai Global eLCV.
Nowy, mocniejszy silnik do Volvo FH16 również na biopaliwa Volvo Trucks wprowadza nowy silnik dedykowany do kultowego modelu Volvo FH16.
Volvo FH Aero - bardziej opływowy i dłuższy Niezależnie od tego, który układ napędowy wybiorą klienci – elektryczny, gazowy czy wysokoprężny – wszystkie warianty nowego FH Aero będą charakteryzowały się niższym zużyciem energii, większym zasięgiem oraz najwyższym poziomem bezpieczeństwa i wrażeń z jazdy.
Pierwszy MAN eTruck sprzedany w Polsce W piątek 19 stycznia 2024 r. w Krakowie została podpisana pierwsza w Polsce umowa sprzedaży w pełni elektrycznej ciężarówki MAN eTruck.
Rozpoczęcie sprzedaży nowego eSprintera i Sprintera Mercedes-Benz eSprinter o zasięgu do 440 kilometrów.
Samochody elektryczne i inne paliwa alternatywne W 2023r zarejestrowano niemal 224 tys. pojazdów z alternatywnymi napędami dla wszystkich kategorii rynku, co oznacza wzrost o 34%.