Test IVECO Stralis LCNG w Centrum Dystrybucyjnym IKEA

Test IVECO Stralis LCNG w Centrum Dystrybucyjnym IKEA

W dniu dzisiejszym 3 testowe IVECO Stralis LNG/CNG zostały oficjalnie dostarczone do Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach.

Celem testów jest ustalenie faktycznych korzyści wynikających z użytkowania pojazdów ciężarowych napędzanych skroplonym gazem ziemnym. W pierwszym etapie testu, który potrwa 3 miesiące, 3 firmy transportowe świadczące usługi przewozowe na rzecz IKEA w Polsce, mają wyrazić swoją opinię nt. kosztów eksploatacji tych samochodów. Jak mówi Marcin Barankiewicz, kierownik transportu IKEA - wynikami testu chcemy się podzielić z innymi operatorami logistycznymi, tak aby w przyszłości możliwe było, na danym terenie, wspólne korzystanie ze stacji tankowania gazu ziemnego. Stralis LCNG ma zamontowany silnik o zapłonie iskrowym o mocy 330 KM (243 kW) i momencie obrotowym 1300 Nm w zakresie 1300-1800 obr/min. Na okres testów w Centrum Dystrybucyjnym IKEA została zamontowana mobilna stacja tankowania gazu ziemnego, której właścicielem jest firma CRYOGAS M&T Poland.


Przeczytaj też:
Prawie 100-proc. wzrost sprzedaży LNG w I kwartale 2021 roku

Jest to wynik, między innymi, rosnącej popularności autobusów i ciężarówek zasilanych gazem ziemnym.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Iveco Poland przy współpracy z Ecobal rozpoczęło projekt sadzenia lasów w Polsce

Na zlecenie Iveco Poland, Ecobal posadzi łącznie 5000 nowych sadzonek drzew na powierzchni 1 ha.

MyLNG - nowy produkt dla branży transportowej od Cryogas

LNG to paliwo umożliwiające znaczące ograniczenie wydatków, a także redukcję emisji szkodliwych substancji - cząstek sadzy, dwutlenku siarki i węgla, tlenków azotu oraz siarki.

Pięćsetne IVECO S-WAY Natural Power dla firmy FINE LOGISTICS

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki został zakupiony w Polsce.

 

BAG bada oszustwa Maut w ciężarówkach LNG

Niemiecki Bundesamt für Güterverkehr (BAG) prowadzi postępowania karne, których przedmiotem są podejrzenia o przedstawienie sfałszowanych certyfikatów na instalację zbiorników LNG. Dzięki temu przewoźnicy mogli niesłusznie otrzymać zwolnienie z Maut.

 

Nowa stacja tankowania LCNG w Warszawie

Klienci mogą już tankować gaz ziemny na nowej stacji Cryogas w Warszawie.

 

Ciężarówka gazowa w wypadku na autostradzie

W poniedziałek po południu gazowe IVECO uległo uszkodzeniu po tym jak kierowca ciężarówki najechał na pojazd poprzedzający.

 

W 2020 roku na polskich drogach pojawiło się już 116 nowych autobusów gazowych

To blisko połowa wszystkich ekologicznych autobusów zarejestrowanych w naszym kraju od początku roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL