Test IVECO Stralis LCNG w Centrum Dystrybucyjnym IKEA

Test IVECO Stralis LCNG w Centrum Dystrybucyjnym IKEA

W dniu dzisiejszym 3 testowe IVECO Stralis LNG/CNG zostały oficjalnie dostarczone do Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach.

Celem testów jest ustalenie faktycznych korzyści wynikających z użytkowania pojazdów ciężarowych napędzanych skroplonym gazem ziemnym. W pierwszym etapie testu, który potrwa 3 miesiące, 3 firmy transportowe świadczące usługi przewozowe na rzecz IKEA w Polsce, mają wyrazić swoją opinię nt. kosztów eksploatacji tych samochodów. Jak mówi Marcin Barankiewicz, kierownik transportu IKEA - wynikami testu chcemy się podzielić z innymi operatorami logistycznymi, tak aby w przyszłości możliwe było, na danym terenie, wspólne korzystanie ze stacji tankowania gazu ziemnego. Stralis LCNG ma zamontowany silnik o zapłonie iskrowym o mocy 330 KM (243 kW) i momencie obrotowym 1300 Nm w zakresie 1300-1800 obr/min. Na okres testów w Centrum Dystrybucyjnym IKEA została zamontowana mobilna stacja tankowania gazu ziemnego, której właścicielem jest firma CRYOGAS M&T Poland.


Przeczytaj też:
Pierwsze w Polsce śmieciarki zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG

Zamówione przez PGK w Śremie trzy pojazdy do zbiórki odpadów, zabudowane na podwoziach IVECOS-WAY, to pierwsze w naszym kraju tego rodzaju pojazdy zasilane LNG. Flota tego wielkopolskiego przedsiębiorstwa komunalnego wzbogaciła się także o imponujący zestaw z ciągnikiem siodłowym IVECO S-WAY, również napędzany ekologicznym LNG.

Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Ciężarówki gazowe nie podlegają zakazowi jazdy nocnej

Grupa Hegelmann złożyła zamówienie na 150 ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG oraz 10 ciągników siodłowych IVECO S-WAY CNG.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs

Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.

IVECO poinformowało o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi

IVECO dołączyło do czołowych producentów samochodów, którzy postanowili pokazać swój stosunek do reżimu Putina. Od teraz ciężarówki IVECO nie będą dostarczane ani do Rosji, ani na Białoruś.

Pierwsze w Polsce IVECO gazowe w firmie Kurier Team 2000 Jest już milion sześćset tysięcy IVECO Daily!

IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładzie w Suzzarze (we Włoszech), który jest centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO.

Wyszukiwarka

Informacje