Iveco Poland - 20 lat

Iveco Poland - 20 lat

W dniu 30 maja br. w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów 20-lecia firmy Iveco Poland.

Początek historii włoskiej marki w Polsce przypada na produkcję ciągnika siodłowego IVECO EuroStar, IVECO EuroTrakker, IVECO EuroTech oraz drugiej genaracji IVECO Daily.Mniej oficjalna historia firmy IVECO w Polsce miała jednak miejsce dużo wcześniej, gdyż w roku 1978 PEKAES zakupił pierwsze ciężarówki IVECO TurboStar. Dziś marka IVECO jest mocno rozpoznawalna na polskim rynku o czym świadczy liczba zaproszobych gości. Blisko 500 osób (klientów oraz firm blisko współpracujących z Iveco Poland) świętowało wielki sukces. Przyznano wiele nagród, w tym m.in.: najstarszym pracownikom firmy, dilerom marki, użytkownikom posiadającym najstarsze, najciekawsze pojazdy. Pamiatkową statuetkę dla firmy, która najszybciej się rozwija - posiadając dużą liczbę samochodów IVECO - otrzymała firma Lipiński z Sierpca. Oczywiście był duży tort i występ gwiazdy.


Przeczytaj też:
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022

Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs

Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.

IVECO poinformowało o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi

IVECO dołączyło do czołowych producentów samochodów, którzy postanowili pokazać swój stosunek do reżimu Putina. Od teraz ciężarówki IVECO nie będą dostarczane ani do Rosji, ani na Białoruś.

Pierwsze w Polsce IVECO gazowe w firmie Kurier Team 2000 Jest już milion sześćset tysięcy IVECO Daily!

IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładzie w Suzzarze (we Włoszech), który jest centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje