IVECO S-WAY Polska

IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności

W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.

 

Rachunek ekonomiczny pokazuje, że oprócz zakupu samego taboru największe obciążenia finansowe związane z wykonywaniem przewozów drogowych generują koszty zatrudnienia kierowców oraz wydatki związane z zakupem paliwa. Jedną z dróg do osiągnięcia większej efektywności transportu jest redukcja kosztów paliwa, a osiągnąć to można przez pojazdy, które palą mniej.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów IAA w Hanowerze swój sposób na redukcję zapotrzebowania na paliwo przedstawiło IVECO, wystawiając najnowszą generację ciągnika S-WAY w wersji nazwanej Fuel Hero. Dzięki nowej linii jednostek Cursor 13 o mocy 490 KM, opracowanej przez FPT Industrial, udało się osiągnąć znakomite osiągi przy jednoczesnym obniżeniu efektywnej prędkości obrotowej silnika. Umożliwiło to zastosowanie wydajniejszego przełożenia osi napędowej. W połączeniu z aerodynamiczną kabiną oraz odpowiednio dobranymi opcjami i akcesoriami udało się uzyskać wyższą aż o 4% efektywność paliwową, w porównaniu do wcześniejszych konstrukcji*. Spełniający normy Euro VI E silnik może być również zasilany paliwem 100% biodiesel XTL / HVO.
Dodatkowe 4% oszczędności na zużyciu paliwa może przynieść skorzystanie z usług Profesjonalnych Konsultacji Paliwowych oferowanych przez IVECO. Usługa taka zapewnia szczegółową analizę eksploatacji pojazdu oraz uzyskanie porad ekspertów IVECO dotyczących tego, w jaki sposób można zoptymalizować zużycie paliwa.
Profesjonalne Konsultacje Paliwowe zapewnią także monitorowanie zdarzeń, które mogą wpływać na wydajność zużycia paliwa przez pojazd, takich jak spadek ciśnienia w oponach, zachowanie kierowcy czy też nieprawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów zarówno ciężarówki jak też naczepy lub przyczepy. Tak więc wykonując przewozy za pomocą najnowszego IVECO S-WAY Fuel Hero i jednocześnie korzystając z Profesjonalnych Konsultacji Paliwowych możemy uzyskać aż do 8% redukcji kosztów związanych z zakupami paliwa.

Dalszą poprawę efektywności pojazdów zapewnia Pakiet SMART, który teraz nabywcy IVECO S-WAY otrzymają w cenie pojazdu. Pakiet ten składa się z szeregu usług on-line nie tylko maksymalizujących wydajność pojazdu, ale także znacznie ułatwiających codzienną pracę i oszczędzających czas. W skład pakietu wchodzą raporty Smart, zawierające m.in. informacje na temat wydajności pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy, a także raporty bezpiecznej jazdy. Dzięki Pakietowi SMART użytkownik otrzymuje także dostęp do portalu klienta i aplikacji IVECO ON, dostęp do funkcji aplikacji Easy Way oraz możliwość dokonywania zdalnego monitoringu pojazdu wraz ze zdalną diagnostyką (RAS).
Klienci, którzy cenią sobie spokojną głowę i przewidywalność kosztów zdecydują się na kontrakt serwisowo – naprawczy, a wraz z najwyższymi wersjami tej usługi mogą skorzystać z oferty usługi premium TOP CARE.


*Poziom oszczędności określono w oparciu o testy IVECO najnowszej linii silnika C13 490 KM. Szacowany poziom korzyści może zmieniać się w zależności od warunków eksploatacji.

Artykuł promocyjny

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.