IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności

IVECO S-WAY Polska

W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.

 

Rachunek ekonomiczny pokazuje, że oprócz zakupu samego taboru największe obciążenia finansowe związane z wykonywaniem przewozów drogowych generują koszty zatrudnienia kierowców oraz wydatki związane z zakupem paliwa. Jedna z dróg do osiągnięcia większej efektywności transportu jest redukcja kosztów paliwa, a osiągnąć to można przez pojazdy, które palą mniej.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów IAA w Hanowerze swój sposób na redukcję zapotrzebowania na paliwo przedstawiło IVECO, wystawiając najnowszą generację ciągnika S-WAY w wersji nazwanej Fuel Hero. Dzięki nowej linii jednostek Cursor 13 o mocy 490 KM, opracowanej przez FPT Industrial, udało się osiągnąć znakomite osiągi przy jednoczesnym obniżeniu efektywnej prędkości obrotowej silnika. Umożliwiło to zastosowanie wydajniejszego przełożenia osi napędowej. W połączeniu z aerodynamiczną kabiną oraz odpowiednio dobranymi opcjami i akcesoriami udało się uzyskać wyższą aż o 4% efektywność paliwową, w porównaniu do wcześniejszych konstrukcji*. Spełniający normy Euro VI E silnik może być również zasilany paliwem 100% biodiesel XTL / HVO.
Dodatkowe 4% oszczędności na zużyciu paliwa może przynieść skorzystanie z usług Profesjonalnych Konsultacji Paliwowych oferowanych przez IVECO. Usługa taka zapewnia szczegółową analizę eksploatacji pojazdu oraz uzyskanie porad ekspertów IVECO dotyczących tego, w jaki sposób można zoptymalizować zużycie paliwa.
Profesjonalne Konsultacje Paliwowe zapewnią także monitorowanie zdarzeń, które mogą wpływać na wydajność zużycia paliwa przez pojazd, takich jak spadek ciśnienia w oponach, zachowanie kierowcy czy też nieprawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów zarówno ciężarówki jak też naczepy lub przyczepy. Tak więc wykonując przewozy za pomocą najnowszego IVECO S-WAY Fuel Hero i jednocześnie korzystając z Profesjonalnych Konsultacji Paliwowych możemy uzyskać aż do 8% redukcji kosztów związanych z zakupami paliwa.

Dalszą poprawę efektywności pojazdów zapewnia Pakiet SMART, który teraz nabywcy IVECO S-WAY otrzymają w cenie pojazdu. Pakiet ten składa się z szeregu usług on-line nie tylko maksymalizujących wydajność pojazdu, ale także znacznie ułatwiających codzienną pracę i oszczędzających czas. W skład pakietu wchodzą raporty Smart, zawierające m.in. informacje na temat wydajności pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy, a także raporty bezpiecznej jazdy. Dzięki Pakietowi SMART użytkownik otrzymuje także dostęp do portalu klienta i aplikacji IVECO ON, dostęp do funkcji aplikacji Easy Way oraz możliwość dokonywania zdalnego monitoringu pojazdu wraz ze zdalną diagnostyką (RAS).
Klienci, którzy cenią sobie spokojną głowę i przewidywalność kosztów zdecydują się na kontrakt serwisowo – naprawczy, a wraz z najwyższymi wersjami tej usługi mogą skorzystać z oferty usługi premium TOP CARE.


*Poziom oszczędności określono w oparciu o testy IVECO najnowszej linii silnika C13 490 KM. Szacowany poziom korzyści może zmieniać się w zależności od warunków eksploatacji.

Artykuł promocyjny

Przeczytaj też:
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym

W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.

Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie

Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.

Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska

Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.

Nowy rok w branży pojazdów użytkowych

W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.

LOG Polska rozbudowuje flotę o kolejne samochody ciężarowe IVECO

W pierwszych dniach stycznia br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych 100 sztuk.

Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Textar podsumowuje rok 2022

Mimo nowych wyzwań w postaci rosnących kosztów czy problemów z dostępnością towarów, firma TMD Friction zrealizowała swoje założenia na ten okres. Ma również ambitne plany na najbliższą i dalszą przyszłość.

Jelcz planuje rozbudowę zakładu

Analizując dynamiczny wzrost zamówień kierowanych zwłaszcza w ostatnim czasie do spółki, należy wskazać, że tylko od września minionego roku JELCZ zawarł kilka znaczących kontraktów: dwie duże umowy na dostawę pojazdów w układzie 4x4 i 6x6 na kwotę blisko 880 mln złotych.

Dwie odzyskane ciężarówki

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach tego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości ponad 700 tys. zł.

Wyszukiwarka

Informacje