Napędy hybrydowe w magazynie

Napędy hybrydowe w magazynie
ImageFirma STILL wprowadziła na rynek nowy typ wózka widłowego z napędem hybrydowym o nazwie RX 70-16/20. W cyklu roboczym, RX 70 potrzebuje jedynie 2 litry oleju napędowego na godzinę – jest tym samym najbardziej ekonomicznym wózkiem widłowym w swojej klasie.


Nowy wózek STILL seryjnie wyposażony został w nowoczesny program oszczędzania energii Blue-Q. Dzięki temu na redukcję zużycia energii (nawet o 10%) ma wpływ także sam operator.

 - Mniejsze zużycie oleju - nawet do jednego litra w stosunku do produktów konkurencyjnych - przy założeniu 1000 roboczogodzin rocznie, pozwala zminimalizować koszty użytkowania jednego wózka w ciągu pięciu lat nawet o 18 tys. złotych
- mówi Borys Wochna, prezes zarządu firmy STILL Polska.

Wózek RX 70 o udźwigu od 1,6 do 2t. powstał z myślą o pracy w ciasnych przestrzeniach i trudnych warunkach panujących zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. To idealna propozycja dla m.in. dla firm zajmujących się np. handlem materiałami budowlanymi, spedycyjnych oraz pracy w magazynach.
Jest bardzo łatwy w obsłudze, zwrotny i powala na wykonywanie operatorowi nawet najbardziej skomplikowanych zadań intralogistycznych. Zapewnia jednocześnie bardzo dobrą widoczność, co potwierdziły specjalne testy przeprowadzone wg procedur Niemieckiego Klubu Samochodowego (ADAC).
źródło: STILL Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL