Volvo walczy ze zmianami klimatu

Volvo walczy ze zmianami klimatu
Image Ponad 85 firm i organizacji z całego świata, a od dziś także z Grupą Volvo, podpisały układ z Kyoto, który zobowiązuje do walki z ociepleniem klimatu oraz nakłada obowiązki pozyskiwania "czystej" energii.
Inicjatywa pod angielską nazwą: The Global Roundtable on Climate Change, przyniosła już ponad 100 krytycznych powodów zmian klimatu ze wszystkich regionów świata. 
W czasie spotkań, człownkowie inicjatywy dyskutować będą o możliwości redukcji zanieczyszczeń przez ekonomiczne i technologiczne rozwiązania.

To dokładnie taka inicjatywa, w której Volvo chce brać udział - powiedział Leif Johansson, Dyrektor AB Volvo. Wiemy, że jesteśmy źródłem problemu, ale również zgodnie z układem z Kyoto, jesteśmy jego rozwiązaniem. Od początku lat 70-tych, Volvo stało się jedną z największych firm produkujących ciężki sprzęt drogowy- ciężarówki, autobusy i maszyny budowlane. Podejmujemy intensywne działania w rozwoju technologii, które pozwolą nam na znaczącą minimalizację wytwarzanych zaniczyszczeń  w całym transporcie drogowym.

Podpisana deklaracja 85 firm i organizacji, nakłada obowiazek informowania o emisji dwutlenku węgla i efekcie cieplarnianym.


źródło: Tekst własny, Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL