Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji

Profesjonalni Kierowcy 2022

W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.

 

Profesjonalni Kierowcy to program skierowany do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, ale które obecnie nie pracują w zawodzie. Projekt powstał z inicjatywy Volvo Trucks, przy wsparciu partnerów z branży TSL. Program ma za zadanie m.in. podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Dzięki uczestnictwu w szkoleniach teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają możliwość zdobyć wiedzę, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Nad przebiegiem szkoleń czuwają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

W tym roku zaplanowanych jest 6 szkoleń teoretycznych oraz szkolenia praktyczne. Zapisy na pierwszy wykład w formule online już wystartowały i dostępne są na stronie internetowej programu. Szkolenie odbędzie się 1 kwietnia i będzie obejmować zakres jazdy bezpiecznej i defensywnej. Kolejne szkolenia dotyczyć będą obszarów jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, a także paliw alternatywnych oraz nowości z obszaru transportu.

Znana jest już także data szkolenia praktycznego, które będzie miało miejsce na Autodromie Jastrząb. Kursanci już 9 czerwca będą mieli okazję podszkolić jazdę na torze. Zapisy na to szkolenie wkrótce zostaną otwarte, jednak na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, można zapisać się już dziś na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Przeczytaj też:
Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

Kiedy auto zastępcze? UOKiK przygląda się towarzystwom ubezpieczeniowym

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które utrudniały kierowcom korzystanie z aut zastępczych.

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek

W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

Potroi się liczba odcinkowych pomiarów prędkości

Ponad 170 km tras w Polsce znajduje się obecnie pod kontrolą Odcinkowych Pomiarów Prędkości. W planach jest uruchomienie kolejnych, co zwiększy łączną długość kontrolowanych odcinków do prawie 600 km.

Kolejna partia samochodów ciężarowych dla dużego przewoźnika z Wielkopolski DAF Driver Challenge 2022 w Czechach i na Słowacji

U naszych południowych sąsiadów rozpoczyna się kolejna tura DAF Driver Challenge 2022 – konkursu, który wyszukuje najlepszych kierowców ciężarówek i daje im możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami.

Certyfikowany parking dla ciężarówek - co to takiego?

Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie (C/2022/2055) w sprawie norm UE dotyczących bezpiecznych parkingów dla ciężarówek i ich certyfikacji. W przyszłości normy powinny pozwolić na wyciągnięcie wniosków na temat poziomu obsługi i bezpieczeństwa miejsc parkingowych.

Ceny paliw w Niemczech pod kontrolą

Po silnych wahaniach cen paliw na stacjach benzynowych Federalny Urząd Antymonopolowy chce skontrolować operatorów paliwowych. Celem jest ustalenie przyczyn drastycznie wysokich cen paliw.

Wyszukiwarka

Informacje