Daily zwycięzcą rankingu wartości rezydualnych Eurotax

Daily zwycięzcą rankingu wartości rezydualnych Eurotax

Według najnowszego rankingu firmy Eurotax IVECO Daily okazał się modelem o najwyższej wartości rezydualnej po 36 miesiącach wśród ciężkich samochodów dostawczych.

Według badania IVECO Daily w ciągu trzech lat nie traci nawet połowy wartości liczonej od ceny nowego pojazdu.

Ranking wartości rezydualnej (RV) ciężkich samochodów dostawczych (DMC od 3t do 3,5t) wygrał nowy IVECO Daily. Wśród porównywanych modeli Iveco oferuje najwięcej wersji objętościowych oraz dwa warianty osi (pojedyncze/podwójne ogumienie). Zwycięskie Daily osiąga poziom 36-miesięcznej RV na poziomie 50,86%. Oznacza to, że w tym okresie nie traci nawet połowy wartości liczonej od ceny nowego samochodu. Według ekspertów z firmy Eurotax "podejmując decyzję o zakupie nowego pojazdu, zwłaszcza użytkowego, warto więc przyjrzeć się jego postrzeganiu na rynku, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić czas i koszty przy późniejszej odsprzedaży".

- Wartość RV to podstawowy wskaźnik wykorzystywany przez firmy leasingowe i zarządzające flotami, określający opłacalność korzystania z samochodu. Stanowi największy, około 50-procentowy składnik TCO, czyli całkowitych kosztów użytkowania samochodu, pilnie śledzonych przez branżę wynajmu i finansowania zakupu pojazdów.

- Użytkownicy prywatni znacznie rzadziej wykorzystują tego typu informacje. Częściej o zakupie decyduje cena nowego pojazdu, obiegowa opinia, czy przywiązanie do marki, a więc czynniki typowo emocjonalne. Często jednak okazuje się, że chłodna analiza wartości RV może przynieść znacznie więcej korzyści. Krótko mówiąc, wysoka cena zakupu nowego samochodu wcale nie musi oznaczać wyższego spadku wartości rynkowej i większych kosztów. Stąd tak duże znaczenie wartości rezydualnej, która powinna być podstawową informacją braną pod uwagę podczas zakupu pojazdu, pozwalającego dokonać przemyślanego i świadomego wyboru. Wysoka wartość rezydualna świadczy o renomie marki, niezawodności modelu i jego walorach użytkowych, a więc zaufaniu do marki lub modelu na rynku wtórnym. Można więc uznać wartość RV za obiektywny wskaźnik jakości do ceny - Według Eurotax.

Od czasu premiery w czerwcu 2014 roku IVECO Daily zbiera same pozytywne opinie i nagrody wśród ekspertów branży motoryzacyjnej - w tym tą najważniejszą, tytuł Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015. Coroczny konkurs jest organizowany przez panel jurorów składający się z 23 czołowych dziennikarzy pracujących dla największych międzynarodowych wydawnictw poruszających tematykę samochodów użytkowych. Zwycięzcą zostaje furgon, który w ocenie jury "najbardziej przyczynił się do podniesienia standardów wydajności i zrównoważonego rozwoju drogowego transportu dóbr, z uwzględnieniem środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego".


4trucks.pl / Iveco Poland

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL