IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs

IVECO Eden

Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.

 

Firma Eden Springs zamówiła 23 nowe pojazdy IVECO Eurocargo. Do realizacji tego kontraktu w zakresie formy finansowania i zarządzania Eden Springs wybrało firmę MHC Mobility, która pojazdy przekazuje w najmie długoterminowym. Przy realizacji kontraktu IVECO współpracowało z polskim producentem nadwozi, firmą KTLC Europe. Firma KTLC od 30 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości aluminiowych żaluzjowych nadwozi do przewozu wody w butlach 5-galonowych, napojów oraz piwa. Lekkie, aluminiowe nadwozie umożliwia maksymalne wykorzystanie ładowności samochodu i pozwala zminimalizować jednostkowy koszt dostarczenia jednej butli 5-galonowej, optymalizując koszty dystrybucji. Solidna, w 100% spawana aluminiowa konstrukcja składa się z wysokiej jakości wytłaczanych profili zapewniających długowieczność i niezawodność produktów. Nadwozia firmy KTLC służą przez wiele lat, zachowują swoją wartość, są także lżejsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Dzięki zabudowaniu nadwozi do dystrybucji wody na ekologicznych, wydajnych i niebywale zwrotnych podwoziach IVECO Eurocargo, udało się stworzyć pojazd idealny do wykonywania ciężkiej codziennej pracy, często w warunkach intensywnego ruchu oraz gęstej zabudowy panującej w centrach miast. Ze względu na specyfikę wykonywanych zadań każde nadwozie jest indywidualnie projektowane i dostosowywane do zróżnicowanych potrzeb klienta. Tak było i w tym przypadku.

Zamówienie złożone przez firmę Eden Springs objęło 23 pojazdy dystrybucyjne IVECO Eurocargo z zabudowami KTLC, z czego 10 sztuk to pojazdy ML 100E19/P EVID, mogące przewozić 192 butle 5-galonowe (o łącznej masie do 5.445 kg), natomiast 13 sztuk to nieco większe pojazdy ML120EL19/P EVID, przystosowane do transportu aż 256 butli 5-galonowych (o łącznej masie do 6.810 kg). Zamówione pojazdy zostały wyposażone w 6-biegowe skrzynie zautomatyzowane, system wspomagający ruszanie na wzniesieniu Hill Holder i aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, co dzięki zwężonej kabinie (2,1 m), dużemu kątowi skrętu (52 stopnie) i najmniejszej średnicy zawracania w swojej kategorii (niespełna 11 m w wersji z rozstawem osi 2790 mm) czyni z Eurocargo idealny pojazd do miejskich zadań dystrybucyjnych.

Pierwsza partia, składająca się z 13 pojazdów, została przekazana użytkownikowi w dniu 24 marca 2022 roku w krakowskiej siedzibie firmy DBK, autoryzowanego dealera IVECO. W uroczystości uczestniczyli Mirosław Gołaszewski, Light & Medium Business Manager IVECO Poland oraz Michał Marczak, Key Account Manager Light & Medium IVECO Poland. Firmę Eden Springs reprezentowali Łukasz Koprowski –Regional Fleet Manager Poland & Hungary, Piotr Starosta – Kierownik ds. Logistyki i Floty oraz Paweł Ziembicki – Specjalista ds. Logistyki i Floty. Firma Eden Springs będzie eksploatowała zamówione pojazdy w ramach usługi wynajmu długoterminowego świadczonej przez firmę MHC Mobility Sp. z o.o., którą podczas przekazania reprezentowali: Michał Faron, Business Manager MHC Mobility Polska oraz Marcin Chała, Terenowy Inspektor Techniczny MHC Mobility Polska. Ze strony firmy zabudowującej KTLC Europe w przekazaniu wzięli udział Zbigniew Dymek, Dyrektor ds. Produkcji KTLC Europe; Wiktor Lenarczyk, Prezes Zarządu KTLC Europe oraz Michał Lenarczyk, wiceprezes KTLC Europe. Kolejne zamówione IVECO Eurocargo trafią do floty Eden Springs już w kwietniu bieżącego roku.

EDEN SPRINGS jest częścią Grupy Eden Primo obecnej w 18 krajach europejskich i w Izraelu i jednym z czołowych dostawców wody źródlanej, dystrybutorów filtrujących i wyśmienitej włoskiej kawy do biur i domów. W Polsce działa od 1997 roku. Obecnie posiada 36 centrów dystrybucji i rozbudowaną flotę, która pozwala na na sprawną obsługę klientów na terenie całej Polski. Rocznie, do biur na świecie, trafia ponad 800 milionów litrów wody.

 

Przeczytaj też:
IVECO S-WAY z zabudową kurtynową w firmie BEL-POL

Firma BEL-POL ze Świdnicy odebrała, pod koniec maja, 10 podwozi IVECO S-WAY z zabudową kurtynową.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Opolscy inspektorzy z nowym mobilnym narzędziem do kontroli w terenie

W dniu 22 marca br. na drogach Opolszczyzny rozpoczęła pracę mobilna jednostka kontrolna.

IVECO poinformowało o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi

IVECO dołączyło do czołowych producentów samochodów, którzy postanowili pokazać swój stosunek do reżimu Putina. Od teraz ciężarówki IVECO nie będą dostarczane ani do Rosji, ani na Białoruś.

Nowy, autoryzowany serwisu IVECO rozpoczyna działalność w Lipinach k/Pilzna

Wchodząca w skład Grupy Omega Pilzno spółka STC otworzyła drugi na Podkarpaciu autoryzowany punkt sprzedaży i serwisu, oferujący nowe samochody IVECO z gamy lekkiej i średniej oraz obsługę serwisową pełnej gamy pojazdów IVECO.

Pierwsze w Polsce IVECO gazowe w firmie Kurier Team 2000 Jest już milion sześćset tysięcy IVECO Daily!

IVECO świętuje wyprodukowanie 1 600 000. egzemplarza modelu Daily. Samochód opuścił linię montażową w zakładzie w Suzzarze (we Włoszech), który jest centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje