WITD: Bezpieczna dziesiątka

WITD: Bezpieczna dziesiątka

Od kilku tygodni w wyznaczone dni tygodnia policjanci prowadzą działania na drodze pod nazwą "Bezpieczna dziesiątka".

Wczorajszą akcję przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Wzmożone działania odbywają się w pięciu powiatach województwa zachodniopomorskiego w określonych dniach i godzinach. Celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, polegająca na możliwie dużej liczbie kontroli kierowców pojazdów łamiących przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących oraz ujawnianiu wykroczeń w ruchu drogowym.Ze statystyk policyjnych wynika, że prędkość od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn wypadków.

Podczas ostatnich działań funkcjonariusze skontrolowali 85 pojazdów, gdzie nałożono na kierujących 72 mandaty karne, a były to między innymi takie wykroczenia jak przekroczenie prędkości, nie ustąpienie pierwszeństwa osobom pieszym i inne. Niestety mimo zakazu rozmów przez telefon komórkowy podczas jazdy, wciąż ujawnia się takich kierowców. W tym przypadku na kierujących nałożono 35 kar grzywny.

Przypominamy: podczas jazdy samochodem kierującemu wolno prowadzić rozmowę tylko przez zestaw głośnomówiący. W innym przypadku grozi kara grzywny w wysokości 200 złotych i pięć punktów karnych.


4trucks.pl / WITD Szczecin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL