Pierwsze nowe Volvo FH zostało dostarczone

Pierwsze nowe Volvo FH zostało dostarczone

Pierwszy seryjny egzemplarz nowego Volvo FH rozpoczyna swoją transportową służbę w tym tygodniu.

Jego dumny właściciel, Jean-Pierre Ducournau, odebrał kluczyki w Volvo Truck Center, we francuskim mieście Roissy-en-France.

W Volvo Truck Center, w miasteczku Roissy-en-France, koło Paryża, przy akompaniamencie gromkich braw i radosnych uśmiechów, zostały uroczyście przekazane kluczyki do nowego Volvo FH.
- Jesteśmy szczęśliwi i dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą, która będzie eksploatować nowy samochód ciężarowy - mówi Jean-Pierre Ducournau, który wraz z synami prowadzi firmę transportową Transports Ducournau. - Nowe Volvo FH jest równie atrakcyjne w środku, jak i na zewnątrz. Byłem autentycznie zaskoczony wysokim poziomem komfortu i doskonałą widocznością zza kierownicy.

Jean-Pierre Ducournau czekał na swój nowy nabytek od września ubiegłego roku, kiedy to zapewnił sobie zwycięstwo w zorganizowanej przez Volvo Trucks na portalu eBay aukcji charytatywnej, składając ofertę w wysokości 150 000 euro.
- To naprawdę wspaniały samochód ciężarowy, ale też nie oczekiwałem niczego innego, jak tylko absolutnie najwyższej jakości - podkreśla Jean-Pierre Ducournau.
Największe wrażenie wywarły na nim właściwości jezdne nowego Volvo serii FH:
- To niewątpliwie najlepszy aktualnie dostępny pojazd ciężarowy o dużej ładowności. Mimo że służy do przewozu towarów, poziomem komfortu dorównuje limuzynie.

Jean-Pierre Ducournau z pewnością wie, o czym mówi. Prawie wszystkie samochody ciężarowe we flocie Transports Ducournau to pojazdy Volvo. W ciągu tych wszystkich lat firma użytkowała wiele różnych modeli, począwszy od F89, zakupionego w 1974 r., aż po współczesne FH. Obecnie flota firmy liczy ponad 300 pojazdów.

Volvo FH przekazane Jean-Pierre Ducournau 4      Volvo FH przekazane Jean-Pierre Ducournau 3      Volvo FH przekazane Jean-Pierre Ducournau 2

Nowe Volvo FH to prawdziwa rewolucja w branży samochodów ciężarowych, będąca rezultatem wielu lat wytężonej pracy.
- Jestem szczęśliwy i wzruszony. To pojazd, którego z ogromną niecierpliwością wyczekiwała cała branża transportowa, definiujący przyszłość samochodów ciężarowych - mówi Jean-Noël Thénault, prezes Volvo Trucks we Francji.

W marcu Jean-Pierre Ducournau pojedzie do Afryki Południowej, by przekazać wylicytowaną kwotę organizacji Star for Life. Organizacja ta realizuje program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży.

Dowiedz się więcej o nowym Volvo FH na: http://fh.volvotrucks.com


4trucks.pl / Volvo Truck Corporation

Przeczytaj też:
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony

GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.

 

Branża transportowa w kłopotach. Firmy transportowe muszą działać już teraz, to wyjątkowa okazja

Transport to gałąź gospodarki, która przy braku szybkich działań zaradczych, jako jedna z pierwszych dotkliwie odczuje skutki zbliżającego się kryzysu.

 

Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Unijny rynek ciężarówek u progu kryzysu epidemii. Rejestracje nowych samochodów w UE

W lutym 2020 r. rejestracje pojazdów użytkowych w całej Unii Europejskiej spadły o 6,2%.

 

DAF Trucks zawiesza produkcje ciężarówek

Firma PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r.

 

Polski kierowca mieszka w rozbitej ciężarówce we Włoszech. Prośba o pomoc

Portal Polacy we Włoszech zamieścił post od rodziny kierowcy ciężarówki. Bez samochodu trudno kierowcy będzie opuścić obecnie Włochy.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Odstępstwa od przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku w Polsce. Przepisy nie dla wszystkich kierowców

Zmiana czasu dziennych i tygodniowych okresów odpoczynku dla kierowców ciężarówek.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL