Pierwsze nowe Volvo FH zostało dostarczone

Pierwsze nowe Volvo FH zostało dostarczone

Pierwszy seryjny egzemplarz nowego Volvo FH rozpoczyna swoją transportową służbę w tym tygodniu.

Jego dumny właściciel, Jean-Pierre Ducournau, odebrał kluczyki w Volvo Truck Center, we francuskim mieście Roissy-en-France.

W Volvo Truck Center, w miasteczku Roissy-en-France, koło Paryża, przy akompaniamencie gromkich braw i radosnych uśmiechów, zostały uroczyście przekazane kluczyki do nowego Volvo FH.
- Jesteśmy szczęśliwi i dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą, która będzie eksploatować nowy samochód ciężarowy - mówi Jean-Pierre Ducournau, który wraz z synami prowadzi firmę transportową Transports Ducournau. - Nowe Volvo FH jest równie atrakcyjne w środku, jak i na zewnątrz. Byłem autentycznie zaskoczony wysokim poziomem komfortu i doskonałą widocznością zza kierownicy.

Jean-Pierre Ducournau czekał na swój nowy nabytek od września ubiegłego roku, kiedy to zapewnił sobie zwycięstwo w zorganizowanej przez Volvo Trucks na portalu eBay aukcji charytatywnej, składając ofertę w wysokości 150 000 euro.
- To naprawdę wspaniały samochód ciężarowy, ale też nie oczekiwałem niczego innego, jak tylko absolutnie najwyższej jakości - podkreśla Jean-Pierre Ducournau.
Największe wrażenie wywarły na nim właściwości jezdne nowego Volvo serii FH:
- To niewątpliwie najlepszy aktualnie dostępny pojazd ciężarowy o dużej ładowności. Mimo że służy do przewozu towarów, poziomem komfortu dorównuje limuzynie.

Jean-Pierre Ducournau z pewnością wie, o czym mówi. Prawie wszystkie samochody ciężarowe we flocie Transports Ducournau to pojazdy Volvo. W ciągu tych wszystkich lat firma użytkowała wiele różnych modeli, począwszy od F89, zakupionego w 1974 r., aż po współczesne FH. Obecnie flota firmy liczy ponad 300 pojazdów.

Volvo FH przekazane Jean-Pierre Ducournau 4      Volvo FH przekazane Jean-Pierre Ducournau 3      Volvo FH przekazane Jean-Pierre Ducournau 2

Nowe Volvo FH to prawdziwa rewolucja w branży samochodów ciężarowych, będąca rezultatem wielu lat wytężonej pracy.
- Jestem szczęśliwy i wzruszony. To pojazd, którego z ogromną niecierpliwością wyczekiwała cała branża transportowa, definiujący przyszłość samochodów ciężarowych - mówi Jean-Noël Thénault, prezes Volvo Trucks we Francji.

W marcu Jean-Pierre Ducournau pojedzie do Afryki Południowej, by przekazać wylicytowaną kwotę organizacji Star for Life. Organizacja ta realizuje program edukacyjny, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa HIV wśród młodzieży.

Dowiedz się więcej o nowym Volvo FH na: http://fh.volvotrucks.com


4trucks.pl / Volvo Truck Corporation

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL