Ratownictwo wodne

Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki

Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.

 

Sygnał o niebezpieczeństwie, który jest używany dla łodzi znajdujących się w niebezpieczeństwie na morzu, został wysłany cztery razy w ciągu ostatniego miesiąca. W zeszły piątek helikopter z centrum ratownictwa morskiego i lotniczego przeszukał okolicę wyspy Ven in the Sound, ale bez rezultatu.

Szwedzka Agencja Poczty i Telekomunikacji postanowiła śledzić sygnał. Wszystko wskazywało na to, że obiekt znajdował się na lądzie w pobliżu Glumslöv, między Helsingborgiem a Landskroną. Jednak szukając łodzi nie spodziewano się, że będzie to samochód ciężarowy.

W ubiegłą środę rano udało się go zlokalizować. Był to skradziony nadajnik alarmowy, który ktoś porzucił w leśnym zagajniku. Został skradziony z ciężarówki. Być może był elementem systemu antykradzieżowego lub antynapadowego. Ratownikom morskim ta informacja jednak wystarczyła do zaniechania długo godzinnych poszukiwań.

Przeczytaj też:
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).
Bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców w Wieluniu Bezpłatne, praktyczne szkolenia "Profesjonalni Kierowcy" odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.
Profesjonalni... z kolejną akcją Rusza VIII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy. Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – warsztaty dla młodych kierowców.
Actros Team – ruszamy do szkół! ZMPD z Daimler Truck Polska wspierają kształcenie kierowców zawodowych w szkołach branżowych.
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.