Solidaris patronem klasy Technik Pojazdów Samochodowych

Solidaris patronat klasy technik mechanik

Firma Solidaris została oficjalnym patronem klasy młodych mechaników w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Firma transportowa ma w swojej flocie kilkadziesiąt jednostek samochodów ciężarowych. Uczniowie, którzy trafią tam na staże będą mogli poznać najnowocześniejsze pojazdy i uczyć się ich obsługi.

- Firma to ludzie, im więcej młodych ludzi znających temat od kuchni, tym lepiej. To, co dziś obserwuję to dobrze ukierunkowaną młodzież teoretycznie, jeżeli natomiast praktyka i teoria idą w parze, to przynosi to efekty. Fachowcy są niewątpliwie poszukiwani na rynku pracy, dlatego cieszymy się, że możemy w tym wszystkim uczestniczyć, to przełoży się na wyniki i naszą mam nadzieję dobrą współpracę. Chcę byśmy z dumą kiedyś powiedzieli, że wychowaliśmy wspaniałych fachowców cieszących się dobrą renomą na rynku – mówi Piotr Groeger, prezes zarządu firmy Solidaris.

Spółka powstała w 2003 roku, a zaczynała od kilkunastu pojazdów, dziś to potężna flota, głównie specjalizująca się w transportach ładunków płynnych. Zdecydowana większość stanowią tam ciągniki siodłowe Volvo FH.

 

Info: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Przeczytaj też:
Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Grupa Volvo Trucks przejmuje kontrolę nad szwajcarskim producentem elektrycznych ciężarówek

Grupa Volvo nabyła 60% udziałów w szwajcarskiej firmie Designwerk Technologies AG, która kontroluje Futuricum, producenta produkującego ciężkie samochody elektryczne.

Zmiany w zarządzie ACEA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wyznaczyło nowego prezesa, który będzie kierował działem autobusów i autokarów. Został nim Rudi Kuchta, który w MAN Truck & Bus pełni funkcję Senior Vice President Product & Sales Bus.

 

Volvo Trucks mocno elektryczne. Produkcja elektrycznych ciężarówek dłuższego zasięgu już za rok

Duże zainteresowanie pojazdami elektrycznymi wykazują duzi odbiorcy transportu krajowego i międzynarodowego.

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Pierwsza elektryczna ciężarówka w Polsce z Volvo Trucks już w maju

Volvo Trucks Polska ujawnia szczegóły dotyczące planów rozwoju elektrobilności w naszym kraju.

 

Volvo Gropu i Daimler Truck wspólnie rozwiną technologię ogniw paliwowych

Daimler Truck AG i Volvo Group utworzyły zapowiadaną wcześniej spółkę joint venture. Nowy podmiot powołano w celu rozwijania segmentu ogniw paliwowych.

 

Volvo Trucks i DHL - trwają pierwsze testy elektrycznych samochodów ciężarowych

Po testach elektrycznych ciężarówek Volvo FM i FMX przyszła kolej na rozpoczęcie badań eksploatacyjnych gamy ciężarówek do transportu regionalnego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL