Solidaris patronat klasy technik mechanik

Solidaris patronem klasy Technik Pojazdów Samochodowych

Firma Solidaris została oficjalnym patronem klasy młodych mechaników w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Firma transportowa ma w swojej flocie kilkadziesiąt jednostek samochodów ciężarowych. Uczniowie, którzy trafią tam na staże będą mogli poznać najnowocześniejsze pojazdy i uczyć się ich obsługi.

- Firma to ludzie, im więcej młodych ludzi znających temat od kuchni, tym lepiej. To, co dziś obserwuję to dobrze ukierunkowaną młodzież teoretycznie, jeżeli natomiast praktyka i teoria idą w parze, to przynosi to efekty. Fachowcy są niewątpliwie poszukiwani na rynku pracy, dlatego cieszymy się, że możemy w tym wszystkim uczestniczyć, to przełoży się na wyniki i naszą mam nadzieję dobrą współpracę. Chcę byśmy z dumą kiedyś powiedzieli, że wychowaliśmy wspaniałych fachowców cieszących się dobrą renomą na rynku – mówi Piotr Groeger, prezes zarządu firmy Solidaris.

Spółka powstała w 2003 roku, a zaczynała od kilkunastu pojazdów, dziś to potężna flota, głównie specjalizująca się w transportach ładunków płynnych. Zdecydowana większość stanowią tam ciągniki siodłowe Volvo FH.

 

Info: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Przeczytaj też:
Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
Finałowe szkolenie Akcji Profesjonalni Kierowcy Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia, dzięki uprzejmości Partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych.
Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.