Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

KAMAZ rus

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

 

Najpopularniejszym modelem wśród nowych samochodów ciężarowych jest KAMAZ 43118. Przekonali się o tym eksperci agencji AUTOSTAT podczas przetwarzania danych, dotyczących rejestracji nowych pojazdów, na rynku rosyjskim za 5 miesięcy 2021 r. W rezultacie opracowano TOP 10 najczęściej kupowanych ciężarówek. KAMAZ 43118 od stycznia do maja został zakupiony w ilości 3304 sztuk. Drugie miejsce w rankingu zajął inny przedstawiciel tej samej fabryki - KAMAZ 5490, którego wynik to 2567 sprzedanych egzemplarzy. Trzecie miejsce zajął GAZ Next (2439 sztuk). Za nim znajdowały się jeszcze dwie ciężarówki KAMAZ'a - modele 65115 i 6520, których wielkość zakupów wyniosła odpowiednio 2186 i 1347 sztuk.

Oprócz nich w TOP-10 zmieściły się takie ciężarówki, jak: Volvo FH (1321 sztuk), Mercedes-Benz Actros (1267 sztuk), MAN TGX (996 sztuk). ), Scania G (850 sztuk) i DAF XF (811 sztuk). Przypomnijmy, że w okresie styczeń-maj Rosjanie kupili łącznie 36,6 tys. nowych ciężarówek, czyli o 38% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jako ciekawostkę warto odnotować również fakt, że wiosną tego roku KAMAZ dostarczył spółce Gazprom Helium Service LLC 18 ciągników siodłowych KAMAZ-5490 NEO zasilanych skroplonym gazem ziemnym.

Fot. KAMAZ

Przeczytaj też:
MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

PETRONAS Urania – mistrzowska gama olejów zapewniająca pojazdom ciężarowym moc na lata

Najnowocześniejsze technologie olejowe z laboratoriów PETRONAS są już dostępne dla polskich kierowców.

Pierwszy tysiąc nowych ciężarówek DAF już sprzedany

W niecały miesiąc po oficjalnej premierze firma DAF Trucks otrzymała już ponad 1000 zamówień klientów na ciężarówki nowej generacji XF, XG i XG.

Nowe wyposażenie w ciężarówkach MAN już jesienią 2021 roku

MAN OptiView, MAN CruiseAssist, Over-the-Air, nowe usługi cyfrowe, to tylko niektóre z planowanych w drugiej połowie 2021 i na początku 2022 nowości MAN Truck & Bus.

Samochody ciężarowe i autobusy - rejestracje w czerwcu 2021

Od początku 2021 r. zarejestrowano 16 068 samochody ciężarowe pow. 3,5 t. Wzrost wyniósł 97,5%. W całej grupie znalazło się 12 461 ciągników siodłowych i ich liczebność zwiększyła się porównaniu z poziomem w 2020 r. o 6858 szt.

Gwarancja przebiegu kluczowa dla przewoźnika w ramach współpracy z operatorem logistycznym - wywiad

Z Łukaszem Paszkowskim, kierownikiem Transportów Całopojazdowych w GEFCO Polska rozmawiamy o sytuacji na rynku przewozów drogowych, warunkach współpracy z operatorami logistycznymi oraz korzyściach dla firm transportowych, wynikających ze skali działalności GEFCO w Polsce i Europie.

Scania zapowiada modernizacje swoich modeli, szczegóły poznamy w listopadzie

Wprowadzenie na rynek unowocześnionej gamy ciężarówek planowane jest na listopad 2021 roku.

Co dalej z transportem publicznym

Transport publiczny jest bezpieczny - przekonuje o tym nie tylko zniesienie limitów pasażerów, ale również wiele profesjonalnych, obiektywnych badań oraz technologia wspierająca bezpieczeństwo higieniczne w autobusach.

 

Jakie nowości w gamie ciężarówek Renault Trucks modeli T, T High, C i K?

Już za dziesięć dni Renault Trucks zaprezentuje ewolucję gamy ciężarówek modeli: T, T High, C i K.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL