Dyn'Acces

Czy branża otworzy się na niepełnosprawnych kierowców?

Podczas niedawno zakończonych targów Solutrans francuska firma Dyn'Acces zaprezentowała rozwiązanie, które umożliwia niepełnosprawnym kierowcom prowadzić ciężarówkę.

 

Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które mając ograniczenia wykonują pracę kierowcy zawodowego. Można się zastanawiać, czy większą innowacją, mocno obecnie promowaną również przez dziennikarzy, jest elektryczny samochód, czy też powinna być likwidacja barier i szerszy dostęp do zawodu kierowcy przez osoby z ograniczeniami ruchowymi. Naszym zdaniem zwycięzca konkursu I-NNOVATION Awards 2021, ogłoszonego na targach Solutrans, w pełni na tę nagrodę zasługuje.

Nie autonomiczne ciężarówki oraz inne roboty, ale właśnie zmiana myślenia producentów ciężarówek w tym kierunku mogła by spowodować, że na rynku pracy przybędzie kierowców. Nie maksymalnie szeroka leżanka lub gruby materac, jest tym czego potrzebuje obecnie klient transportowy, żeby przyciągnąć do zawodu, jak największą liczbę osób.

Platforma

Francuski producent Dyn'Acces, na indywidualne zamówienia, dokonuje przeróbki kabin. Na filmie widać konwersję kabiny Volvo FH i działanie całego systemu zasilanego instalacją 24V z akumulatora ciężarówki. Użytkownik steruje całością za pomocą pilota. Złożona platforma zajmuje za kabiną niewiele miejsca, bo tylko 495 mm. Jej maksymalny udźwig to 150 kg (kierowca + wózek).

Rozwiązanie to powinno zainteresować przewoźników, a zwłaszcza firmy flotowe, które mogą z łatwością dostosować swoją infrastrukturę przystosowując ją dla osób niepełnosprawnych. Kibicujemy temu pomysłowi!

 

 

Przeczytaj też:
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.
Od 1 lutego: tracą ważność roczne winiety w Austrii Nowe ceny winiet w Austrii w 2023 r . i surowe kary za brak winiet lub nieważne winiety.
Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.
Wyścigi ciężarówek po raz pierwszy zagoszczą w Polsce! Polski obiekt dołączy do prestiżowej listy torów wyścigowych obok węgierskiego Hungaroring, niemieckiego Nürburgring i francuskiego Le Mans.
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.