Pierwsze nowe Volvo FH sprzedane

Pierwsze nowe Volvo FH sprzedane

Z ogromną uwagą śledziliśmy wydarzenia na eBay'u, gdzie Volvo Trucks wystawiło najnowszy model swojej ciężarówki.Aukcja dobiegła juz końca, a szczęśliwym nabywcą okazał się Jean-Pierre Ducournau - Francuz, właściciel firmy transportowej Transports Ducournau posiadający flotę 300 ciężarówek Volvo. Nowe Volvo FH z numerem "1" zostało sprzedane za kwotę 150 000 euro, co znacznie przekroczyło wartość rynkową pojazdu.

- Jestem bardzo zadowolony z wygrania tej aukcji. Już w połowie lat siedemdziesiątych, byłem pierwszy na południu Francji z posiadaniem pierwszej ciężarówki Volvo F12 - mówi Jean- Pierre Ducournau.

Strona internetowa aukcji przyciągnęła prawie 165 000 odwiedzających. W sumie 35 oferentów z całej Europy, umieszczone zostało ponad 95 ofert kupujących. Od początku było jasne, że zwycięska oferta będzie wysoka, gdyż cena rynkowa została osiągnieta już po jednym dniu istnienia aukcji.

Dochód z aukcji zostanie przekazany na "Star for Life", unikalny program edukacyjny, który ma na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się HIV wśród młodych ludzi w Afryce Południowej. "Star for Life" ma na celu inspirować młodych ludzi do wiary w swoje marzenia, przyszłość i pomóc im żyć bez AIDS. Volvo Trucks finansuje program w 16 szkołach w okręgu Durbanu i Johannesburga.
 

(MB)
4Trucks.pl

Przeczytaj też:
Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Unijny rynek ciężarówek u progu kryzysu epidemii. Rejestracje nowych samochodów w UE

W lutym 2020 r. rejestracje pojazdów użytkowych w całej Unii Europejskiej spadły o 6,2%.

 

DAF Trucks zawiesza produkcje ciężarówek

Firma PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r.

 

Polski kierowca mieszka w rozbitej ciężarówce we Włoszech. Prośba o pomoc

Portal Polacy we Włoszech zamieścił post od rodziny kierowcy ciężarówki. Bez samochodu trudno kierowcy będzie opuścić obecnie Włochy.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Odstępstwa od przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku w Polsce. Przepisy nie dla wszystkich kierowców

Zmiana czasu dziennych i tygodniowych okresów odpoczynku dla kierowców ciężarówek.

 

Sytuacja w Niemczech i Holandii na parkingach dla kierowców

W Niemczech większość miejsc postojowych dla ciężarówek pozostaje otwarta dla kierowców. Dostępne są również bezpłatne sanitariaty, choć nie wszystkie.

 

Austria i Włochy zniosły zakazy ruchu dla ciężarówek. Sprawdź do kiedy

W obliczu światowego kryzysu związanego z pandemią różne kraje podejmują środki w celu ułatwienia tranzytu swoich ciężarówek.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL