Silnik i akumulator zmorą polskich kierowców

Silnik i akumulator zmorą polskich kierowców

Z ponad 6 tysięcy wakacyjnych awarii zaistniałych na polskich drogach, mechanikom Startera udało się naprawić ponad połowę .

Z raportu przygotowanego przez firmę Starter wynika, że z 6.021 wezwań otrzymanych między 1 lipca a 31 sierpnia 2012 roku najwięcej, bo aż 26 proc. wszystkich awarii pojazdów, dotyczyło problemów z silnikiem. Na drugim miejscu znalazły się kłopoty z akumulatorem (15 proc.). Na liście najczęstszych awarii trzecie miejsce zajęły usterki kół (9 proc.). Skuteczność udanych napraw na drodze, przy awariach do których wysłano mechanika Startera z zadaniem podjęcia próby naprawy na drodze, wyniosła aż 63 proc.

Raport firmy Starter podaje, że najczęściej spotykanymi usterkami silnika były usterki mechaniczne (79 proc.), awarie układu smarowania (5 proc.), usterki układu doładowania (4 proc.) i pomniejsze awarie - 11 proc. W 98 proc. problemy z akumulatorem polegały po prostu na jego wyładowaniu. Natomiast częste przebicia opon (97 proc.), a także problemy z ich mocowaniem, zmuszały kierowców do korzystania z pomocy assistance.

Awarie zgłaszane w czasie wakacji mechanikom Startera:

Silnik - 26%
Akumulator - 15%
Koła 9%
Napęd, skrzynia biegów - 8%
Kluczyki, zamki, alarm - 6%
Elektryka - 6%
Chłodzenie/ogrzewanie - 5%
Układ paliwowy - 4%
Alternator/prądnica - 4%
Układ hamulcowy - 3%
Sterowanie paliwem - 3%
Diesel – układ wtryskowy - 2%
Pozostałe 9%
Źródło: Starter

- Analizujemy wszystkie awarie zaistniałe na terenie Polski obsłużone przez mechaników firmy Starter. Dzięki nabytemu w ostatnich latach doświadczeniu oraz wiedzy ADAC, niemieckiego partnera firmy, mechanicy Startera mogli zaradzić 63 proc. tych uszkodzeń, naprawiając auta już na drodze i tym samym ratując swoim klientom zagrożone urlopy. Firma może pochwalić się najwyższym odsetkiem udanych napraw na drodze w Polscepowiedział Marek Zefirian, prezes zarządu Starter Sp. z o.o.

Udział procentowy i skuteczność w poszczególnych typach awarii do których wysłano przeskolonego mechanika Startera:

Skuteczność napraw
Akumulator - 97%
Koła - 91%
Kluczyki, zamki, alarm - 79%
Układ hamulcowy - 69%
Elektryka - 53%
Układa paliwowy - 43%
Alternator - 35%
Naped/ skrzynia biegów - 28%
Silnik - 26%
Pozostałe - 54%
Łacznie - 63%
Źródło: Starter

W przypadku, gdy natychmiastowa naprawa na drodze jest niemożliwa, pracownicy firmy Starter w ramach nowego, pakietu Starter Assistance Classic odholują pojazd do wybranego warsztatu w promieniu 30 kilometrów. Posiadacz samochodu może liczyć na bezpłatną pomoc tyle razy w ciągu roku, ile razy zajdzie taka potrzeba, a samochód będzie naprawiony bezpośrednio na drodze zarówno pod domem, jak i w trasie. W pakiecie tym nie ma limitu wieku na samochód, czyli klient zapłaci taką samą kwotę, niezależnie od wieku auta. Assistance firm konkurencyjnych bardzo często nie obejmuje wszystkich zdarzeń, np. zatrzaśnięcia kluczyków, wlania niewłaściwego paliwa do baku, czy przebicia opony. W przypadku Starter Assistance Classic mobilny serwis przyjedzie na miejsce zdarzenia niezależnie od rodzaju awarii.

Natomiast wyjątkowość wzbogaconej wersji pakietu Starter Assistance Comfort polega na tym, że klient sam wybiera limit holowania, a także opcję i liczbę dni samochodu zastępczego. To zupełna nowość na rynku. Kierowcy samodzielnie konfigurują zakres usług assistance, dopasowując go do swoich potrzeb i zasobności portfela. Posiadacze pakietu Starter Assistance Comfort będą mogli liczyć na pomoc w całej Europie.

Cena za pakiet Starter Assistance Classic wynosi 129 zł rocznie, zaś za Starter Assistance Comfort klient zapłaci od 179 zł do 589 zł rocznie w wariancie maksymalnym.

Starter Sp. z o.o. to ogólnopolska firma świadcząca profesjonalne usługi assistance drogowego. Jej największym i strategicznym udziałowcem jest niemieckie ADAC znane w Polsce między innymi z publikowanych cyklicznie raportów awaryjności. Jako jedyna firma w Polsce, Starter gwarantuje assistance z naprawą samochodu bezpośrednio na drodze. Jest to możliwe dzięki dużej grupie przeszkolonych mechaników i własnej sieci samochodów patrolowych wyposażonych w specjalistyczne narzędzia i urządzenia diagnostyczne. Od 10 lat Starter obsługuje assistance gwarancyjne czołowych producentów samochodów, świadczy również usługi assistance dla klientów indywidualnych. Szczegóły na stronie:www.starter24.pl


4trucks.pl / Starter

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL