Ile wynosi kara za usunięcie filtra cząstek stałych w Niemczech?

Brak DPF

Przewoźnicy międzynarodowi, czasem różnych sposobów, jak żeby wyeliminować z pracy ukłądu wydechowego różne "niepotrzebne" urządzenia.

 

W ubiegły wtorek, firma transportowa z siedzibą w Polsce musiała zapłacić 15 753,50 euro grzywny, a kierowca 900 euro, po tym, jak w kontrolowanym busie służby kontrolne stwierdziły ingerencję w działanie układu wydechowego.

Podczas przeglądu technicznego parkingu Kolberg koło Bönen policja stwierdziła, że w busie wykonującym transport międzynarodowy, nastąpiło przeprogramowanie sterownik silnika. To z kolei doprowadziło do wyłączenia układu wydechowego z systemu oczyszczania spalin. Po sprawdzeniu usterki własnym komputerem policja przewiozła ciężarówkę do specjalistycznego warsztatu, który potwierdził wadę systemu oczyszczania spalin i odnotował jeszcze inne usterki.

Kontrola inspekcji autostradowej, która specjalizuje się w technologii samochodów użytkowych, może mieć również konsekwencje dla późniejszego naliczenia kary. Ponieważ furgonetka nie spełniała normy Euro 6 i powróciła do normy Euro 0, prawdopodobnie będzie należna wyższa dodatkowa grzywna.

Koszty naprawy sterownika w busie szacuje się na 8000 euro.

 

 

Przeczytaj też:
Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

Nie trzeba było długo czekać, żeby inspektorzy podlaskiego ITD, musieli już w pierwszych dniach stycznia, zastosować nowe bardziej dotkliwe kary.

Wyglądało groźnie i było niebezpiecznie

A wszystko przez GPS i skrót, który podpowiedziała nawigacja kierowcy ciężarówki.

Wiadukt zawala się podczas przejazdu 198-tonowego zestawu ponadnormatywnego

Do katastrofy doszło w ubiegłą sobotę w Chinach na wiadukcie, który został wybudowany zaledwie jedenaście lat temu.

Osiem nieprawidłowo zaparkowanych ciężarówek odholowano z parkingu A4 w Holandii

W poniedziałkowe popołudnie 20 grudnia z parkingu wzdłuż A4 w pobliżu Den Hoorn odholowano osiem ciężarówek z szesnastu nieprawidłowo zaparkowanych.

Manipulujesz przy tachografie - stracisz prawo jazdy

Jak wiemy prezydent Andrzej Duda podpisał niedawno ustawę wprowadzającą wyższe kary za wykroczenia drogowe, ale nie tylko...

Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Wyszukiwarka

Informacje