Naczepy Schwarzmueller w finansowaniu EFL

Schwarzmüller Polska

Grupa EFL podpisała z Schwarzmϋller Polska umowę, na mocy której została partnerem finansowym austriackiego producenta i dostawcy naczep.

 

W ramach programu finansowania Schwarzmϋller Finance, firmy zainteresowane zakupem naczep i przyczep specjalistycznych skorzystają z oferty leasingu lub pożyczki przygotowanej przez leasingodawcę. Proces zakupu, który obejmuje skonfigurowanie pojazdu, jego zamówienie bezpośrednio do fabryki oraz uzyskanie finansowania, odbywa się online w obecności przedstawiciela Schwarzmϋller i może zająć mniej niż godzinę. 

Paweł Bojko, Wiceprezes Zarządu EFL:
- Finansowanie pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych segmentów, na których działa Grupa EFL. Pomimo tego, że cały czas działamy w okresie pandemii, pierwsze półrocze tego roku okazało się rekordowe. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, od stycznia do czerwca br. wartość sfinansowanych leasingiem i pożyczką naczep i przyczep wyniosła 2,3 mld zł, co oznacza aż 106% wzrost r/r. To nie tylko lepszy wynik od osiągniętego w analogicznym okresie przedpandemicznego 2019 roku, ale najlepszy w historii finansowania tego segmentu. W wakacje trend wzrostowy był kontynuowany. Lipcowa dynamika na poziomie prawie 80% r/r i sierpniowa wynosząca blisko 100% r/r świadczą, że leasing naczep i przyczep nie zatrzymuje się. A wspólna oferta EFL i Schwarzmϋller pozwoli dotrzeć do nowych klientów i jeszcze bardziej zwiększy ruch.

 

Umowa generalna pomiędzy Grupą EFL a Schwarzmüller Polska Sp. z o.o. została podpisana we wrześniu 2021 roku. Firmy zainteresowane inwestycją w naczepę Schwarzmüller podczas jednego spotkania z przedstawicielem austriackiego producenta otrzymają zarówno ofertę zakupu jak i finansowania – leasingu lub pożyczki. Cały proces odbywa się online – na dwóch platformach. Przy użyciu pierwszej, klient może skonfigurować naczepę do każdego celu zastosowania. Schwarzmüller oferuje najszerszą na rynku ofertę 150 różnych typów pojazdów optymalnie dostosowanych do każdego środowiska pracy. Po dokonaniu konfiguracji naczepy, klient otrzymuje od razu informację o planowanym terminie produkcji i dostawy. Następnie przechodząc do platformy leasingu efl360, na podstawie kilku danych klienta, można uzyskać ofertę finansowania.

Monika Dobrzyńska-Bluj, dyrektor Generalny Schwarzmϋller Polska:
- Polska jest jednym z największych rynków transportu ciężkiego w Europie. Od początku 2021 r. w grupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t. zarejestrowano 21 042 sztuk. Oznacza to zwiększenie popytu o 124,6% w stosunku do 2020, co czyni ten wynik najlepszym rezultatem segmentu od kryzysu w latach 2007-2009. Taka dynamika rynku powoduje wzmożony popyt na produkty Grupy Schwarzmüller. i. Dla nas, jako wszechstronnego producenta pojazdów specjalnych w Europie, jest to idealne środowisko do rozwoju. Jako Schwarzmüller Polska wydaliśmy klientom o 115% więcej naczep i przyczep niż przed rokiem. Uzyskaliśmy jednocześnie najlepszy wynik w historii firmy na polskim rynku w rankingu marek Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Jako producent pojazdów klasy premium jesteśmy specjalistą dostarczającym rozwiązania szyte na miarę i dajemy naszym kontrahentom produkty z gwarancją wartości dodanej. Ponadto nawiązana współpraca z EFL Finance tworzy kompleksową ofertę dla naszych partnerów biznesowych. Klienci reprezentujący różne branże – budowlaną, logistyczną czy transportową – otrzymają w jednym miejscu najlepsząofertę zakupu i finansowania pojazdów. Tym samym wspieramy ich nie tylko w osiągnięciu jak najlepszych wyników ekonomicznych, ale i oszczędzamy cenny czas.

 

EFL jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych firm leasingowych w Polsce – w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Leasingodawca w pandemicznym roku poradził sobie zdecydowanie lepiej niż branża. W 2020 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej wartości 5,7 mld zł, co oznacza niewielki 0,7 proc. spadek w porównaniu do poprzedniego roku. W tym samym czasie rynek odnotował ponad 10 proc. spadek rok do roku. Spółka z prawie 10 proc. udziałem w rynku jest jednym z głównych graczy w segmencie pojazdów ciężarowych

Grupa Schwarzmüller jest jednym z największych europejskich dostawców ciągnionych pojazdów użytkowych. Przedsiębiorstwo koncentruje się na segmencie premium, dzięki czemu wyznacza standardy w branży; a dzięki 150-letniemu doświadczeniu jest specjalistą w zakresie indywidualnych rozwiązań transportowych w wymagających branżach. Pod dwoma markami: Schwarzmüller i Hüffermann firma zaopatruje w pojazdy przemysł budowlany, przedsiębiorstwa infrastrukturalne, branżę surowców i materiałów wtórnych oraz firmy zajmujące się transportem dalekobieżnym. Grupa Schwarzmüller dysponuje międzynarodową strukturą organizacyjną w 21 krajach Europy.

 

Przeczytaj też:
Schwarzmüller Polska obiecuje wzrost sprzedaży

Ponad 1100 przyczep zarejestrowanych w Polsce pozwoliło zrealizować z nawiązką ambitny cel sprzedaży grupy Schwarzmüller na rok 2021.

Kassbohrer przekazuje 45 naczep dla Erontrans

Producent naczep firma Kässbohrer i polski przewoźnik Erontrans rozpoczęli współpracę dotycząca pojazdów do transportów intermodalnych. Niedawno Erontrans dodał do swojej floty 45 naczep K.SCS M Mega Curtainsider.

To już milion naczep Krone!

W listopadzie 2021 r. z linii produkcyjnej Krone zjechał pojazd o milionowym numerze podwozia WKESD000001000000. Był to model naczepy Cool Liner wyprodukowany w zakładzie w Lübtheen.

Langendorf produkuje w Polsce

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję zwiedzić nowy zakład produkcyjny firmy Langendorf i jednocześnie siedzibę spółki Langendorf Polska mieszczącej się w Wieluniu.

 

Według GUS inflacja w transporcie rekordowa!

Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i gwiazdka oznaczają sezon zakupów prezentów, które trzeba dowieść do magazynów i sklepów. Tzw. wysoki sezon w branży transportowej i duże zapotrzebowanie na te usługi wpływają na wzrost cen.

Październikowe wzrosty sprzedaży naczep

Rejestracje ciągników samochodowych, które sygnalizują z wyprzedzeniem sytuację na rynku przyczep i naczep, zwiększyły się w październiku o 22,1% r/r do poziomu 2223 szt. i jednocześnie zwiększyły się o 11,3% m/m (+223 szt.). Daje to nadzieję, że rynek przyczep i naczep będzie się również dalej rozwijał.

Mercedes-Benz Uptime – z pomocą firmom transportowym

Coraz większa konkurencja na rynku transportowym sprawia, ze firmy muszą stosować rozwiązania, które obniżą im koszty funkcjonowania i sprawią, że usługa będzie wykonana zawsze na czas.

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych - X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Mercedes-Benz Trucks Polska wspiera rozwój młodych mechaników – jako główny opiekun kategorii.

Scania 113 z przejechanymi prawie trzema milionami kilometrów i oryginalnym silnikiem?

Scania 113 H 369, rok produkcji 1997. Cięzarówka jest własnościa firmy transportowej Trans Muraro z Rio Grande de Sul.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje