Brawurowa ucieczka ciężarówką i finał w sądzie

TIR - pijany kierowca na drodze S8

Kierowca pił alkohol i prowadził ciężarówkę.

 

Inspektorów, którzy we wtorek, przed południem, prowadzili kontrolę w Chojnach zaalarmował świadek, który zauważył dziwnie poruszający się samochód ciężarowy. Kierowca jechał zygzakiem od krawędzi do krawędzi, zajeżdżając drogę innym samochodom, prawdopodobnie nie panował nad zestawem.

Kierowca ciężarówki na S8

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego natychmiast ruszył w pościg. Kierowca jechał S8 w kierunku Wrocławia. Mężczyzna nie panował nad ciężarówką, jechał całym pasem drogowym, odbijał się od barier drogowych. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi Inspekcji Transportu Drogowego. Po sześciokilometrowym pościgu inspektorzy udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymany na trasie szybkiego ruchu mężczyzna miał ponad 5,6 promila w wydychanym powietrzu.

Kierowca samochodu ciężarowego nie był w stanie wyjść o własnych siłach z kabiny ciężarówki, nie odpowiadał na pytania inspektorów. Na miejsce inspektorzy wezwali służby medyczne i policję. Okazało się, że mężczyzna nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany. W kabinie samochodu inspektorzy znaleźli butelkę wódki z niedopitym alkoholem.

 

fot. GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL