Neoplan Skyliner dla firmy Bomatur

Bomatur

Kolejny luksusowy autokar w Polsce.

 

Przed tegorocznym sezonem turystycznym flota firmy Bomatur z Czechowic-Dziedzic powiększyła się o kolejne pojazdy marki Neoplan w dwupokładowej wersji Skyliner. Łącznie śląski przewoźnik posiada teraz siedem takich autobusów w pięknym, szampańskim kolorze, który jest znakiem firmowym spółki. Przekazanie 5 autobusów miało miejsce w dniu 17 kwietnia br. w MAN Truck & Bus Center w Czeladzi.

- Jako pierwsi w Polsce zakupiliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Pojazdy te sprawdziły się na turystycznych szlakach i dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na zakup pięciu kolejnych. Pojazdy te są nowoczesne, wygodne, bezpieczne a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa na poziomie 28l/100km, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów demonstracyjnego modelu. W pierwszy rejs autokary pojadą na południe Europy - z polskimi turystami na tegoroczną majówkę - mówi Marcin Matlak, współwłaściciel firmy Bomatur.

- Pierwsze kroki w kierunku zwiększenia obecności marki Neoplan na polskim rynku podjęliśmy jeszcze w 2017 roku, kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Tourliner na torze testowym pod Radomiem. Teraz ta strategia przynosi efekty. Autobusy Neoplan Skyliner zakupiły również firm Limes, Limes-Tour i Delta operatorzy sieci FlixBus, a przed nami jeszcze dostawa trzech dwupokładowców dla firmy Funclub z Poznania. Razem to od 2018 roku 11 Skylinerów we flocie polskich przewoźników Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w świetnym stylu - podkreśla Marta Stefańska, odpowiedzialna za komunikację w MAN Truck & Bus Polska.

Neoplan Skyliner wydany przez MAN Truck & Bus Polska

Wszystkie zamówione przez Bomatur autokary są wyposażone w sześciocylindrową jednostkę napędową MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW), o maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm w zakresie od 1000 do 1400 obr./min. Silnik współpracujące ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią biegów ZF AS-Tronic, która wykorzystuje efekt toczenia się pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

Pojemność pasażerska Neoplana Skyliner to 83 miejsca siedzące, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym pokładem górnym. Piętrowy autobus wyznacza również standardy w zakresie pojemności bagażnika: 11 m3 to w przypadku pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik. Mimo to wszystkie nowo zakupione autobusy od razu wyposażone są w skyboxy, które wydatnie pozwalają pomieścić bagaże ponad 80 turystów.

Przeczytaj też:
Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Nowy MAN TGX - filmowe ciekawostki Rynek pojazdów użytkowych w Europie. Którym rynkiem jest Polska?

Nowe samochody użytkowe.

Nowe ciężarówki MAN - odkrywamy kulisy kampanii reklamowej SimplyMyTruck (video)

Agencja reklamowa Jung von Matt / Saga opracowała kampanię reklamową nowej generacji ciężarówek MAN Truck & Bus.

 

Czy zawodowy kierowca mógł się tak zachować? (video)

Jeden z internautów zamieścił na youtube film, w którym widać, że kierowca Flixbusa uporczywie pozostaje na lewym pasie ruchu blokując karetkę pogotowia.

 

Czy nowy MAN TGX będzie najtańszą ciężarówką na rynku?

Najbardziej tajemniczy skrót ostatniej dekady NTG został wreszcie odszyfrowany.

Nowa rodzina MAN TG - idealne dopasowanie do wymagań klienta transportowego

Joachim Drees zarządza w MAN Truck & Bus SE od 2015 roku.

FlixBus z bateriami słonecznymi na dachu aubusów

FlixBus wyposażył w panele słoneczne autobus kursujący na trasie międzynarodowej, między Dortmundem a Londynem.

Elektryczne MAN-y zakupione przez No Limit

W dniu 05 lutego 2020 w Centrum Nowej Mobilności na warszawskim Powiślu firma No Limit zaprezentowała nowe samochody dostawcze MAN TGE z napędem elektrycznym.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL