Metalica koncert 2024 IVECO

IVECO rozpoczyna europejski etap trasy koncertowej wraz z zespołem Metallica

IVECO zapewni niskoemisyjny transport dla trasy koncertowej M72 World Tour dzięki pojazdom napędzanym gazem ziemnym, energią elektryczną oraz paliwami odnawialnymi.

Charakterystyczne barwy edycji specjalnej, inspirowane zespołem Metallica, zaprojektowane przez IVECO Group Centro Stile, zdobią limitowaną serię 72 pojazdów ciężarowych z bogatym wyposażeniem. Flota pojazdów wspierająca europejski etap trasy koncertowej Metalliki będzie składać się z 10 pojazdów ciężarowych IVECO S-Way napędzanych gazem ziemnym i 4 IVECO S-Way napędzanych odnawialnym olejem napędowym, które będą wykorzystywane do transportu sprzętu zespołu z wykorzystaniem sieci tankowania Shell. Uzupełnieniem floty wieloenergetycznej będzie konwój zapewniający dalszą logistykę i wsparcie w postaci 2 IVECO S-eWay - pierwszego w pełni elektrycznego samochodu ciężarowego wyprodukowanego przez IVECO, 2 IVECO S-Way LNG i jednego IVECO S-Way napędzanego odnawialnym olejem napędowym. IVECO S-eWay Fuel Cell dołączy do konwoju podczas ostatnich hiszpańskich koncertów. Dodatkowo transport dla członków zespołu zapewnią minibusy eDaily i autokar Evadys, siostrzanej spółki IVECO Bus.

Spółka IVECO jest gotowe dołączyć do zespołu Metallica podczas europejskiej trasy koncertowej M72 World Tour w ramach partnerstwa ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku w Barcelonie podczas premiery w pełni odnowionej gamy IVECO. IVECO i Metallica wspólnie przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i wspierają społeczności w miejscach, w których odbędą się koncerty poprzez wspólne zaangażowanie w zrównoważone działania. IVECO współpracuje z zespołem rockowym i zapewnia niskoemisyjny transport na trasie do wszystkich 9 przystanków trasy koncertowej w Europie (Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhaga, Oslo, Clisson, Warszawa i Madryt), dostarczając pojazdy ciężarowe i minibusy napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną oraz odnawialnym olejem napędowym na potrzeby logistyki zespołu Metallica oraz transportu sprzętu koncertowego. Pojazd IVECO zasilany energią elektryczną z ogniw paliwowych dołączy również do wieloenergetycznej floty na ostatnich etapach trasy w Hiszpanii.

- Cieszymy się, że możemy wyruszyć ‘down the highway' (tłum. w drogę) z niesamowitą Metallicą. Nasze pojazdy z napędem alternatywnym zasilane niskoemisyjnymi paliwami Shell przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego zespołu podczas europejskiej części trasy koncertowej M72 Tour. Wieloenergetyczna flota, spersonalizowana specjalną edycją barw Metalliki, będzie działać jako potężny ambasador zrównoważonego transportu podczas podróży po drogach w całej Europie i w miejscach koncertów - powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group.

- Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Iveco Group, przedstawili nam swoją wizję tego projektu i tego, jak chcą zmienić przyszłość transportu i emisji dwutlenku węgla. Od razu wiedzieliśmy, że cele Metalliki są zbieżne z ich celami i zdaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężarowych używanych do transportu. Nasze partnerstwo rozpoczynamy w maju 2024, kiedy światowa trasa koncertowa M72 ruszy w Europie, a pojazdy IVECO napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną i odnawialnym olejem napędowym będą przewozić nasz sprzęt z miasta do miasta. Wspólnie będziemy mogli przyczynić się do realizacji zobowiązania Iveco Groupndo osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. To niesamowite, że możemy być tego częścią! - skomentowała Metallica.

IVECO będzie również współpracować z Shell w celu tankowania pojazdów na trasach do miejsc koncertów, opierając się na sieci stacji paliw firmy energetycznej.
- Shell współpracuje z IVECO, aby pomóc obniżyć emisje w cyklu życia transportu, mając na celu dostarczanie paliw niskoemisyjnych, takich jak Shell BioLNG i Shell Renewable Diesel. Na przykład, Shell BioLNG oferuje dedykowanym lojalnym klientom 100% redukcję emisji CO2e* w porównaniu do oleju napędowego B7 - mówi Janine Albrecht-Webb, dyrektor generalny Shell Commercial Road Transport Europe.

METALLICA zagra dwa koncerty w Polsce - w dniu 5 i 7 lipca 2024 - zagrają w Warszawie na PGE Narodowym.

Ekskluzywny koncert zespołu Metallica ze specjalną strefą IVECO Village

W celu zaangażowania wszystkich interesariuszy w trasę koncertową, w ramach partnerstwa zarezerwowano ponad 1400 biletów dla klientów IVECO, a także pracowników Grupy Iveco, którzy mają szansę wygrać bilety w specjalnym konkursie. Przyjaciele IVECO zostaną ugoszczeni w IVECO Village, wyjątkowej strefie hospitality przygotowanej w kultowym stylu oraz kolorach zespołu.

 

 

Przeczytaj też:
75 lat ciężarówek DAF W tym roku mija 75 lat, odkąd firma DAF Trucks rozpoczęła produkcję pojazdów ciężarowych.
MAN z własną spółką finansującą pojazdy ciężarowe i dostawcze W dniu 5 czerwca 2024 r., w siedzibie MAN Truck & Bus w Wolicy, odbyła się uroczysta inauguracja nowej spółki MAN Financial Services Polska.
Inteligentne tachografy G2v2 - co się zmieni Do 18 sierpnia 2025 r. wszystkie samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5 tony oraz autobusy wykorzystywane w międzynarodowym transporcie drogowym na terenie Unii Europejskiej będą musiały zostać wyposażone w tachografy inteligentne II generacji.
Pojazdy w wynajmie - firmy transportowe czekają zmiany na lepsze Zmiany w prawie umożliwią przewoźnikom prowadzącym działalność na terytorium Polski na czasowe korzystanie z pojazdu wynajmowanego, zarejestrowanego na terytorium innego państwa UE.
POLOmarket inwestuje w Mercedesy Sieć POLOmarket realizuje kolejną ważną inwestycję w logistykę, finalizując zakup 13 ciągników siodłowych Mercedes-Benz oraz trzech pojazdów z zabudową chłodniczą za blisko 1,5 mln euro.
Daimler Truck Polska nagradza najlepsze firmy w swojej sieci dealersko-serwisowej Grupa Wróbel ponownie okazała się zwycięzcą w kategorii Dealer Roku. Najlepszym serwisem została firma BTC Czapka ze Skoczowa. 
Pojazdy użytkowe po pierwszym kwartale 2024 r. To już siódmy miesiąc spadku na rynku pojazdów użytkowych we wszystkich grupach: ciągniki samochodowe obniżyły się o blisko 19%, podwozia samochodowe i nieliczne samochody specjalne o 21%.
Mercedes-Benz Actros L z futurystyczną kabiną ProCabin już w sprzedaży Od kwietnia 2024 r. można składać zamówienia na nowego Actrosa L, który wejdzie do produkcji w grudniu bieżącego roku.
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.