MAN Financial Services Polska

MAN z własną spółką finansującą pojazdy ciężarowe i dostawcze

W dniu 5 czerwca 2024 r., w siedzibie MAN Truck & Bus w Wolicy, odbyła się uroczysta inauguracja nowej spółki MAN Financial Services Polska.

MAN Financial Services Polska to spółka finansowa typu captive, gotowa sprostać zmieniającym się potrzebom branży transportowej. Pod patronatem TRATON Financial Services, ta nowa jednostka będzie służyć jako katalizator przyszłych modeli biznesowych, elektryfikacji i innowacji w sektorze transportu.
Od czerwca tego roku MAN Financial Services Polska będzie oferować specjalistyczne rozwiązania finansowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów marki MAN, zarówno nowych, jak i używanych. Firma ma na celu wyjść naprzeciw pojawiającym się wymaganiom firm transportowych, wspierając je poprzez istotne przemiany w branży jak elektryfikacja i nowe modele biznesowe.
W ramach swojego zaangażowania w rozwój sektora transportu, MAN Financial Services Polska będzie oferować dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania finansowe zaprojektowane specjalnie dla transportu ciężkiego. Te szyte na miarę usługi zapewnią większą elastyczność i można je dostosować do unikalnych wymagań każdego klienta, skutecznie wspierając specyficzne potrzeby finansowe branży transportu ciężkiego.

Claus Wallenstein – dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska i członek zarządu MAN Financial Services Polska:
- Nasi klienci oczekują kompletnych i wydajnych rozwiązań transportowych, dostosowanych do ich zadań biznesowych. Dzięki nowej usłudze MAN Financial Services jesteśmy teraz gotowi zaoferować dokładnie to: zintegrowaną ofertę elastycznych rozwiązań finansowych minimalizujących koszty działalności naszych klientów. Finansowanie jest jednym z głównych wyzwań, którym należy sprostać w przypadku wprowadzenia elektryfikacji transportu, aby mogła się ona stać rzeczywistością. Dlatego MAN skonfigurował ekosystem wokół mobilności i transportu elektrycznego, aby pomóc klientom, dla których finanse są jedną z osi, ale nie jedyną. W szczególności obejmuje to również usługi doradcze mające na celu zapewnienie wstępnej analizy i merytorycznego wsparcia, w celu sprawdzenia wykonalności i czasu potrzebnego przedsiębiorstwu na przejście na elektromobilność.

 

Dyrektorem zarządzającym MAN Financial Services Polska został mianowany Piotr Borowski, były dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services. Pod jego kierownictwem firma jest zaangażowana w przewodzenie innowacyjnym usługom finansowym, które odpowiadają zmianom w branży w kierunku bardziej zrównoważonych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Piotr Borowski, dyrektor zarządzający MAN Financial Services:
- Przejście w kierunku innowacyjnych technologii i modeli biznesowych jest pełne wyzwań. W MAN Financial Services Polska dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić tę zmianę, zapewniając naszym klientom dostęp do dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb rozwiązań finansowych.

 

Sektor transportu przechodzi zmianę paradygmatu i przestawia się na modele kładące nacisk na zrównoważony rozwój, wydajność i możliwości adaptacyjne, a w centrum tej zmiany znajduje się elektryfikacja. MAN Financial Services Polska stoi na czele tej transformacji, opowiadając się za przejściem na modele pay-per-use. Podejście to odzwierciedla głębsze zrozumienie zmieniającej się dynamiki rynku i zapotrzebowania na struktury finansowe wspierające takie transformacje.
Oczekuje się, że w tym zmieniającym się otoczeniu biznesowym finansowanie fabryczne (captive) będzie odgrywać coraz większą rolę, w miarę dostosowywania się przedsiębiorstw do nowych realiów rynkowych, w tym do dekarbonizacji i lepszej łączności.

Przeczytaj też:
75 lat ciężarówek DAF W tym roku mija 75 lat, odkąd firma DAF Trucks rozpoczęła produkcję pojazdów ciężarowych.
IVECO rozpoczyna europejski etap trasy koncertowej wraz z zespołem Metallica IVECO zapewni niskoemisyjny transport dla trasy koncertowej M72 World Tour dzięki pojazdom napędzanym gazem ziemnym, energią elektryczną oraz paliwami odnawialnymi.
MAN eTGX już w Polsce Kierowcy ciężarówek, prowadząc MAN-a eTGX nie muszą obawiać się kontaktu z nową technologią. Nowa elektryczna ciężarówka przejęła wiele elementów z konwencjonalnego pojazdu.
POLOmarket inwestuje w Mercedesy Sieć POLOmarket realizuje kolejną ważną inwestycję w logistykę, finalizując zakup 13 ciągników siodłowych Mercedes-Benz oraz trzech pojazdów z zabudową chłodniczą za blisko 1,5 mln euro.
Daimler Truck Polska nagradza najlepsze firmy w swojej sieci dealersko-serwisowej Grupa Wróbel ponownie okazała się zwycięzcą w kategorii Dealer Roku. Najlepszym serwisem została firma BTC Czapka ze Skoczowa. 
Pojazdy użytkowe po pierwszym kwartale 2024 r. To już siódmy miesiąc spadku na rynku pojazdów użytkowych we wszystkich grupach: ciągniki samochodowe obniżyły się o blisko 19%, podwozia samochodowe i nieliczne samochody specjalne o 21%.
Mercedes-Benz Actros L z futurystyczną kabiną ProCabin już w sprzedaży Od kwietnia 2024 r. można składać zamówienia na nowego Actrosa L, który wejdzie do produkcji w grudniu bieżącego roku.
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.