Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych - X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Mistrzostwa-Mechanikow-Mercedes-Trucks

Mercedes-Benz Trucks Polska wspiera rozwój młodych mechaników – jako główny opiekun kategorii.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników już od 10 lat przyciągają najzdolniejszych i najbardziej ambitnych młodych adeptów tego zawodu – są to i zawodowi mechanicy, i uczniowie odradzających się stopniowo kierunków w szkołach zawodowych. W tym roku po raz pierwszy zawody uwzględniały kategorię: Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, której głównym opiekunem i partnerem merytorycznym został Mercedes-Benz Trucks Polska. 

Piotr Materzok, szef Customer Services & Parts w Mercedes-Benz Trucks Polska:
- Bardzo się cieszymy, że jako producent ciężarówek Mercedes-Benz mogliśmy wesprzeć tę imprezę i tym samym wprowadzić tych młodych ludzi do świata najnowocześniejszej technologii. To bardzo ważne, żeby ich zachęcać, pokazywać tę pracę jako atrakcyjną ścieżkę rozwoju i awansu zawodowego – tak jak to ma miejsce w naszej sieci serwisowej. Bardzo ważny jest tu osobisty kontakt, możliwość porozmawiania z naszymi trenerami - Rafałem Sztompką i Pawłem Wroną, którzy z racji swojego doświadczenia i kompetencji są bezcennym źródłem dostępu do profesjonalnej wiedzy i inspiracją do rozwoju. Drugi bardzo istotny element to samochody - na potrzeby konkursu udostępniliśmy dwa najnowsze Actrosy. Kolejki młodych ludzi, które się do nich tutaj ustawiają, mówią same za siebie – to wyjątkowa okazja, by samemu dotknąć najbardziej zaawansowanej technologicznie ciężarówki na rynku. Chcemy przyciągnąć do nas młodych adeptów i adeptki zawodu, wyłowić tych najlepszych i jeśli zechcą, zapewnić im profesjonalną ścieżkę rozwoju w naszej sieci serwisowej. Stąd nasza obecność na największej w Polsce imprezie dla młodych mechaników - mamy nadzieję, że kontakt z naszą marką i najnowszym Actrosem będzie dla nich mocną inspiracją i kiedyś powitamy ich w gronie serwisantów Mercedes-Benz Trucks Polska.

 

W ramach zawodów uczestnicy mieli do wykonania trzy zadania: dwa praktyczne polegające na przygotowaniu do podniesienia kabiny i dokonaniu pomiaru stanu akumulatora oraz jedno teoretyczne, czyli wskazanie, jakie czynności trzeba kolejno wykonać, żeby wymienić akumulatory. Nad poprawnością ich realizacji czuwali profesjonalni trenerzy Mercedes-Benz Trucks Polska: Rafał Sztompka i Paweł Wrona, którzy także udzielali młodym technikom informacji zwrotnych po wykonaniu zadania. Zwycięska okazała się drużyna z Technikum nr 2 we Wrocławiu, w składzie Jakub Piętowski i Kamil Terlecki.

Adrian Dekowski, prezes V8 Team, organizator Mistrzostw Mechaników:
- Czujemy się zaszczyceni tym, że marka Mercedes-Benz postanowiła wesprzeć nasze przedsięwzięcie. Stworzenie kategorii: „Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych” w ramach Akademii Młodego Mechanika, było moim osobistym marzeniem, w realizację którego idealnie wpisało się wsparcie marki Mercedes-Benz na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.


Mistrzostwa odbywały się w weekend 22-24 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i przyciągnęły ponad 300 uczestników (i uczestniczek!) finałowych zmagań, podzielonych na drużyny i kategorie. W kategorii: Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych do zadań przystąpiły 22 dwuosobowe drużyny z kilkunastu szkół i techników w Polsce.

Przemysław Müller, dyrektor operacyjny ds. edukacji V8 Team:
- Pasjonuje nas to, co budujemy w młodych ludziach, dawanie im dostępu do kompetencji rynkowych, nowoczesnych technologii. Szkoły zawodowe nie są w stanie nadążyć za rozwojem motoryzacji, nie mogą sobie pozwolić na zakup najnowocześniejszego sprzętu na potrzeby edukacji. Tymczasem Mercedes-Benz Trucks Polska prezentuje tu najnowsze Actrosy – dzięki temu ci młodzi mechanicy mają okazję zajrzeć do absolutnie najnowocześniejszego silnika do ciężarówki. Dodatkowo zadania prowadzą trenerzy firmy, którzy świetnie znają historię rozwoju tych pojazdów, potrafią o nich ciekawie opowiadać, zarażać młodych ludzi tą pasją, jakością marki. Umieją też opowiadać o nowoczesnej technologii. W ten sposób pokazujemy, że zawód mechanika może być naprawdę pasjonujący, a uczniowie dowiadują się, że po ukończeniu szkoły czeka na nich atrakcyjna praca.

 

  

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Japońska technologia już od grudnia w europejskiej fabryce

FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck i zarazem jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje