Nagrody dla firmy MAN na targach Transexpo w Kielcach

MAN Truck Transexpo

W dniach 27-29.10.2021 firma MAN Truck & Bus Polska prezentuje swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo, które odbywają się w Kielcach.

 

W tym roku targowa oferta MAN koncentruje się przede wszystkim na pojazdach elektrycznych. Na stoisku wewnętrznym prezentowany jest pojedynczy autobus MAN Lion’s City 12 E z napędem elektrycznym oraz samochód MAN eTGE City. Na terenie zewnętrznym zobaczyć można samochody MAN TGE w wersji combi oraz minibus jak również autobusy turystyczne MAN Lion’s Coach oraz Neoplan Tourliner.

Marc Martinez, prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska:
- Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym zdobył uznanie wielu ekspertów, otrzymał liczne nagrody, jak również zainteresowanie wielu klientów z Europy Zachodniej i Północnej. Jest doskonałym rozwiązaniem w transporcie miejskim, który zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej Clean Vehicles Directive w najbliższej przyszłości ma stać się transportem zeroemisyjnym. Także prowadzone w Polsce w realnych warunkach drogowych testy autobusu dają bardzo dobre wyniki. Nasi klienci, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej testują autobus przez okres 2-3 tygodni wprowadzając go do ruchu na regularnych liniach. Daje to realny obraz, jak wygląda eksploatacja takiego autobusu. Mam nadzieję, że produkowany w naszych zakładach w Starachowicach autobus już wkrótce pojawi się na ulicach wielu polskich miast.

 

Autobus MAN Lion’s City E gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres życia baterii a testy w ramach MAN eBus Efficiency Run potwierdziły, że w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. W maju br, roku podczas 24 godzinnego testu drogowego MAN eBus Efficiency Run w Monachium autobus przekroczył barierę 550 km zasięgu, bez ładowania baterii. Możliwości takie zawdzięczamy zaawansowanej technologii ogniw koncernu Volkswagen, którą MAN mógł zastosować w autobusach elektrycznych. W wersji 12 metrowej oferuje ogółem 43 miejsca, z czego 36 to miejsca siedzące.
Prezentowane na stoisku MAN samochody MAN TGE City oraz MAN TGE combi z napędem konwencjonalnym jak i elektrycznym to odpowiedź na potrzeby mniejszych miejscowości. Autobusy MAN TGE City oferują 9 siedzących i 13 stojących miejsc, a Combi 8 miejsc siedzących.

Stoisko MAN Truck & Bus Polska i prezentowane tam eksponaty cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających targi. Funkcjonalne, nowoczesne stoisko za kompleksową prezentację firmy i nowatorski sposób aranżacji otrzymało nagrodę Top Desing którą podczas wieczornej gali w dniu 27.10 odebrała Beata Galas, dyrektor Marketingu i Komunikacji MAN Truck & Bus Polska. Autobus MAN Lion’s City E został nagrodzony medalem targów Transexpo. Nagrodę odebrała Małgorzata Durda, dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów.

Przeczytaj też:
Sprzedaż samochodów ciężarowych w listopadzie 2021

To przedostatni miesiąc podsumowań sprzedaży samochodów ciężarowych w drugim roku pandemii.

Zmiana w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach

Z dniem 01.11.2021 dr Richard Slovák objął stanowisko dyrektora zarządzającego w fabryce MAN Niepołomicach oraz prezesa zarządu spółki MAN Trucks sp. z o.o.

Alexander Vlaskamp nowym szefem MAN Truck & Bus SE

Rada Nadzorcza TRATON SE powołała do Zarządu Aleksandra Vlaskampa. Przejmuje on stanowisko po Andreasie Tostmann'ie, który był prezesem Zarządu MAN Truck & Bus SE.

Według GUS inflacja w transporcie rekordowa!

Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i gwiazdka oznaczają sezon zakupów prezentów, które trzeba dowieść do magazynów i sklepów. Tzw. wysoki sezon w branży transportowej i duże zapotrzebowanie na te usługi wpływają na wzrost cen.

Pożarniczy MAN TGM 4x4 do zadań specjalnych

Nie jest to fotomontaż, producentem wozu strażackiego jest austriacka firma EMPL.

Mercedes-Benz Uptime – z pomocą firmom transportowym

Coraz większa konkurencja na rynku transportowym sprawia, ze firmy muszą stosować rozwiązania, które obniżą im koszty funkcjonowania i sprawią, że usługa będzie wykonana zawsze na czas.

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych - X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Mercedes-Benz Trucks Polska wspiera rozwój młodych mechaników – jako główny opiekun kategorii.

Scania 113 z przejechanymi prawie trzema milionami kilometrów i oryginalnym silnikiem?

Scania 113 H 369, rok produkcji 1997. Cięzarówka jest własnościa firmy transportowej Trans Muraro z Rio Grande de Sul.

Branża transportowa negocjuje z Ministerstwem Infrastruktury - chodzi nawet o 30 mld zł rocznie

Koszty będą większe, co jest nieuniknione i przewoźnicy zdają sobie z tego sprawę, ale nie powinny wzrosnąć w tak drastyczny sposób.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje