Nowe Volvo FMX - jazdy testowe

Nowe Volvo FMX - jazdy testowe

Nowe Volvo FMX swoją premierę miało wiosną tego roku podczas targów Bauma w Monachium. Obecnie, gdy właśnie rozpoczyna się jego seryjna produkcja, my mamy okazję przetestować nowego FMX w terenie.

Kabina otrzymała całkowicie nowe wnętrze, które zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Bezpieczeństwo zapewnia doskonała widoczność z miejsca kierowcy co z pewnością jest dużą zaletą na budowie. Specjalnie do zastosowań budowlanych zostało skonstruowane nowe zawieszenie pneumatyczne. Zawieszenie to ma funkcję automatycznego poziomowania z możliwością podniesienia podwozia do 300 mm. FMX występuje w konfiguracjach napędowych: 4x2, 6x4 i 8x4.
Volvo FMX zostało wyposażone w nowe silniki. Silnik D13 jest dostępny w wersjach o mocy od 380 do 540 KM, zaś D11 – w wersjach o mocy od 330 do 450 KM. Standardem jest automatyczna skrzynia biegów I-Shift z programem do jazdy w trudnym terenie.
Oprócz jednostek napędowych Euro 6 ważną zmianą jest wyposażenie pojazdów w aktywny Układ Kierowniczy Volvo (Volvo Dynamic Steering). Układ ten, poprzez zastosowanie elektrycznego wspomagania kierownicy, zmniejsza fizyczny wysiłek kierowcy podczas prowadzenia. Dosłownie jednym palcem można kręcić kierownicą w pełni załadowanym pojeździe. Ciekawostką jest również to, że kierownica, po jej puszczeniu, samoczynnie powraca w pozycję do jazdy na wprost.

Przeczytaj też:
Renault Trucks wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj kontraktów serwisowych

Kontrakty Start&Drive Excellence Predict skracają czas przestojów.

 

MAN liderem grudnia. DAF wygrywa cały rok

Od początku roku przybyło 30 788 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t i jest to już mniej o 5,4% niż w tym samym czasie ub.r.

 

DAF Scania MAN - liderzy rynku ciężarowych

W listopadzie br. zarejestrowano 2104 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 17,7% niż rok wcześniej.

 

Dwudziestoprocentowe spadki w rejestracjach nowych ciężarówek

W październiku br. zarejestrowano 2849 pojazdów użytkowych powyżej 3,5 t. to mniej o 22,5% niż rok wcześniej.

 

Volvo Trucks ogłasza sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych

Volvo Trucks ogłasza rozpoczęcie sprzedaży elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie.

 

MAN sierpniowym liderem samochodów ciężarowych

W sierpniu br. zarejestrowano 1532 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 31,9% niż rok wcześniej. Był to już drugi miesiąc od początku 2019 roku ze spadkiem.

 

Volvo Trucks i Renault Trucks razem, a jednak oddzielnie

Volvo Trucks i Renault Trucks znów będą działać osobno w Europie.

 

Scania z nowym silnikiem 540 KM

Nowy 13-litrowy silnik Scania jest przeznaczony do ciężarówek, w których wymagana jest wysoka moc i niska masa własna pojazdu.

 

Ciężarówki na wakacjach

Duży spadek w rejestracjach nowych ciężarówek w lipcu 2019.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL