Nowe Volvo FMX - jazdy testowe

Nowe Volvo FMX - jazdy testowe

Nowe Volvo FMX swoją premierę miało wiosną tego roku podczas targów Bauma w Monachium. Obecnie, gdy właśnie rozpoczyna się jego seryjna produkcja, my mamy okazję przetestować nowego FMX w terenie.

Kabina otrzymała całkowicie nowe wnętrze, które zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Bezpieczeństwo zapewnia doskonała widoczność z miejsca kierowcy co z pewnością jest dużą zaletą na budowie. Specjalnie do zastosowań budowlanych zostało skonstruowane nowe zawieszenie pneumatyczne. Zawieszenie to ma funkcję automatycznego poziomowania z możliwością podniesienia podwozia do 300 mm. FMX występuje w konfiguracjach napędowych: 4x2, 6x4 i 8x4.
Volvo FMX zostało wyposażone w nowe silniki. Silnik D13 jest dostępny w wersjach o mocy od 380 do 540 KM, zaś D11 – w wersjach o mocy od 330 do 450 KM. Standardem jest automatyczna skrzynia biegów I-Shift z programem do jazdy w trudnym terenie.
Oprócz jednostek napędowych Euro 6 ważną zmianą jest wyposażenie pojazdów w aktywny Układ Kierowniczy Volvo (Volvo Dynamic Steering). Układ ten, poprzez zastosowanie elektrycznego wspomagania kierownicy, zmniejsza fizyczny wysiłek kierowcy podczas prowadzenia. Dosłownie jednym palcem można kręcić kierownicą w pełni załadowanym pojeździe. Ciekawostką jest również to, że kierownica, po jej puszczeniu, samoczynnie powraca w pozycję do jazdy na wprost.

Przeczytaj też:
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Dziewięćdziesiąt procent samochodu ciężarowego Volvo może być poddane recyklingowi

Takie obietnice składa szwedzki koncern, który chce zastosować nowe technologie w produkcji samochodów ciężarowych.

Nowy magazyn centralny Volvo Trucks

Grupa Volvo uruchomiła nowe Centrum Dystrybucji Wsparcia w Niemczech.

Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji

W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.

Volvo Trucks zawiesza działalność w Rosji

Volvo Trucks zamyka fabrykę samochodów ciężarowych w Kałudze w Rosji i natychmiast zaprzestaje sprzedaży samochodów ciężarowych w Rosji.

Ciąg dalszy usprawnień w ciężarówkach Volvo Trucks I-Save

Volvo poszło o krok dalej w swojej koncepcji Volvo FH I-Save, aby zapewnić pełną optymalizację procesu spalania w silnikach, dostosowując wtryskiwacze, kompresję i wałek rozrządu specjalnie do swoich nowych, udoskonalonych i unikalnych tłoków.

Ile mamy obecnie elektrycznych samochodów ciężarowych?

Okazuje się, że na rynku elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie tym liderem jest Volvo Trucks.

Wyszukiwarka

Informacje