Pall-Ex rozwija sieć

Pall-Ex rozwija sieć

Pall-Ex, międzynarodowa sieć dystrybucji ładunków drobnicowych, uruchomi w III kwartale br. stałe połączenia liniowe z Polski do krajów Unii Europejskiej. Spółka planuje także rozbudowę sieci partnerskiej w Polsce.

W tym celu chce nawiązać współpracę z firmami transportowymi w Wielkopolsce, województwie zachodniopomorskim, mazowieckim i lubuskim.

Pall-Ex to utworzona w 1996 r. w Wielkiej Brytanii sieć przewozów drobnicowych, zrzeszająca niezależne, lokalne firmy transportowe. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w lipcu 2012 r., a we wrześniu ubiegłego roku zrealizowała pierwszy transport. Teraz rozwijasieć partnerską i uruchamia, paneuropejskie połączenia.

Europa w zasięgu
- Przez ostatnie kilka miesięcy koncentrowaliśmy się przede wszystkim na rozwijaniu sieci dystrybucji na rynku lokalnym. Przewozy międzynarodowe realizowaliśmy jedynie na wyraźne życzenie naszych klientów. Od początku zakładaliśmy jednak stworzenie paneuropejskiej sieci przewozów drobnicowych i uruchomienie regularnych połączeń międzynarodowych dla polskich klientów. Teraz naszedł czas, by te plany urzeczywistnić - tłumaczy Karolina Gil, dyrektor sprzedaży w Pall-Ex Polska.

Jeszcze w III kwartale polscy klienci sieci będą mogli zlecić przewóz ładunków drobnicowych do Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, a docelowo także do Niemiec, Turcji, krajów Beneluksu, Skandynawii, Czech i Słowacji. Transport, podobnie jak w całej sieci, będzie realizowany bez udziału podwykonawców, wyłącznie za pośrednictwem Partnerów Regionalnych Pall-Ex.

Pall-Ex szuka partnerów
Pall-Ex rozwija także sieć dystrybucji w Polsce. Firma prowadzi działalność w oparciu o współpracę z Partnerami Regionalnymi, niezależnymi firmami transportowymi. Obecnie, na terenie kraju sieć zrzesza już 21 takich firm, w najbliższym czasie planuje nawiązać współpracę z co najmniej pięcioma kolejnymi. - Szukamy przewoźników w, województwie mazowieckim, lubuskim i zachodniopomorskim. Mogą to być zarówno duże firmy dysponujące flotą kilkudziesięciu pojazdów, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa działające na rynku lokalnym. - tłumaczy Karolina Gil.

Pall-Ex chce pozyskać do współpracy przede wszystkim te firmy, które mają doświadczenie w realizacji przewozów na paletach i posiadają własny magazyn. - Sieć to system naczyń połączonych, jej rozbudowa jest więc korzystna zarówno dla klientów jak i innych partnerów. Im większa jest suma przewozów wszystkich uczestników, tym większe są korzyści wynikające z przynależności do sieci. - wyjaśnia Karolina Gil.

Koszty pod kontrolą
Na co mogą liczyć firmy transportowe, które zdecydują się współpracować z innymi przewoźnikami zrzeszonymi w sieci? Przede wszystkim na większą liczbę zleceń. Przykładem może być jeden z Partnerów Regionalnych Pall-Ex, który pozyskał w ten sposób 70 klientów. Każda firma transportowa otrzymuje też system informatyczny, który pozwala na tworzenie zleceń, zarządzanie flotą i przesyłkami oraz kontrolę kosztów. System posiada m.in. funkcję śledzenia przesyłek, potwierdzenia dostawy, generowania raportów i faktur. - TWINE powstał w oparciu o 15-letnie doświadczenia firm zrzeszonych w sieci Pall-Ex. To bezcenna pomoc zwłaszcza dla małych przewoźników, którzy nie posiadają systemów informatycznych i na bieżąco nie analizują opłacalności przewozów. TWINE umożliwia dokładną kalkulację kosztów przesyłek - wyjaśnia Karolina Gil z Pall-Ex Polska.

Rozwój na nowych rynkach
Zrzeszenie w sieci ułatwia też lokalnym firmom rozwój na innych rynkach. - Dzięki współpracy z Pall-Ex mamy możliwość transportu ładunków do tych miejsc w Polsce, w których nie prowadzimy działalności a do których mamy zlecenia. Przykładem mogą być Suwałki, Rzeszów czy Koszalin. Przewóz dwóch palet z Poznania do Suwałk, Rzeszowa czy Koszalina byłby dla nas nieopłacalny - aby zrealizować transport, musielibyśmy wynająć busa. Dzięki współpracy z Pall-Ex możemy zlecić transport jednemu z partnerów regionalnych nie martwiąc się ani o to, gdzie zlokalizowany jest punkt dostawy, ani o koszty. Z naszych kalkulacji wynika, że transport realizowany za pośrednictwem sieci jest nawet o 30-40% tańszy - tłumaczy Tomasz Rożniakowski z firmy Vitto Trans, która została Partnerem Regionalnym Pall-Ex w Wielkopolsce.

Obecnie Pall-Ex współpracuje z ponad 200 przewoźnikami w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Francji, we Włoszech i w Polsce. W najbliższym czasie firma planuje uruchomienie sieci w Turcji, w Niemczech, w Skandynawii oraz w Czechach i na Słowacji.


4trucks.pl / Pall-Ex

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL