Zapobiegł tragedii i sprowadził pomoc

Zapobiegł tragedii i sprowadził pomoc

W dniu 12 listopada, w Gdańsku, funkcjonariusz z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej był świadkiem zderzenia ciężarówki i autokaru, którym jechały dzieci.

Dzięki trzeźwej ocenie sytuacji i szybkiej reakcji funkcjonariusz ocalił stojącą na przystanku kobietę oraz wezwał służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanym.

W wyniku zderzenia, do którego doszło przy Trasie Sucharskiego w Gdańsku, samochód ciężarowy, przewożący maszyny budowlane, sunął po chodniku w kierunku przystanku autobusowego, niszcząc barierki i znaki drogowe. W tym czasie na przystanku stał funkcjonariusz SG, jadący do pracy. Widząc zbliżający się siłą bezwładu pojazd, odepchnął stojącą obok kobietę, ratując ją przed zmiażdżeniem, bowiem kilka sekund później kabina ciężarówki znalazła się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie oboje przed chwilą stali. Następnie powiadomił o zdarzeniu służby ratownicze.

Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza SG na miejscu wypadku bardzo szybko pojawiła się Policja, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz pogotowie, które podjęło akcję ratunkową.

Autokarem podróżowało około 30 dzieci. Kilkoro z nich doznało niegroźnych obrażeń. Cięższe obrażenia w wypadku odniósł jeden z opiekunów oraz kierowcy obu pojazdów.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL